Modřina mezi obočím dítěte. Z čeho a proč se dělá?

Zodpovězené
22. črc 2023

Dobrý den,

mám holčičku, už bude mít 28.7. 7 měsíců a stále mívá dost často modřinu na čele. Jinak vypadá zdravě - už lozí po čtyřech, sedí, rostou jí tři zoubky. Jen jako malá měla problémy s prdíky. Ale stále se jí na čele dělá často modřina mezi očima, hlavně když pláče, ale i normálně. A já nevím z čeho to může být.

Můžete mi, prosím, poradit?

Dobrý den,
mohlo by se jednat o rozšířené cévky mezi obočím. Které se při pláči náplní krví, a proto jsou poté více výrazné. Kdyby se to zvětšovalo, tak bych doporučila ultrazvukové vyšetření.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká