Možný intimní zánět u tříleťačky. Co myslíte?

Zodpovězené
18. bře 2020

Dobrý den,

tříleté dceři už pár týdnů hodně smrdí pipi. Každý večer ji umýváme intimním mýdlem, párkrát týdně použijeme vlhčené ubrousky, ale zápachu se nedá zbavit. Na bolest ani svědění si nestěžuje, výtok nemá, zarudnutí také ne.

Mohlo by se jednat o zánět?

Půl roku je bez plínky, dáváme pouze na noc, ale 80 % dní je ráno čistá.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

zkuste dělat dívce sedací koupele v řepíku nebo dubové kůře, 2x denně 10 - 15 minut. Podávejte dívence laktobacilus (např. BioGaiu). Při nezlepšení doporučuji kontrolu u pediatra, včetně ranní moči.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová