Používáme cookies. Více informací zde. OK

Zánět pochvy v těhotenství?

kajos12
14. lis 2016
Ahoj holky,
jsem v 15. týdnu druhého těhu a zvažuji, zda jít k lékaři nebo počkat do další kontroly, která je za týden a půl.
Jde o to, že jsme s manželem měli dva dny po sobě sex o něco delší než na který je má pipka zvyklá 😃 Hned po sexu mě začala pipina svědit. Výtok zvětšený, ale to mám celé těhotenství. Teď nevím, jestli jde jen o to, že je více „podrážděná“, když to bylo delší než obvykle nebo se může jednat o zánět.
Prosím vás o vaše názory… 🙂
tammm
14. lis 2016
Canesten nemůże těhu?
kajos12
autor
14. lis 2016
Myslím že může. Ale nechci něco do sebe cpát, když to může být třeba jen podráždění...
tammm
14. lis 2016
@kajos12 jasny,ja myslela jen tu mastičku třeba.
kajos12
autor
14. lis 2016
Zkusím se na to zeptat, jestli je to bez předpisu.
tammm
14. lis 2016
@kajos12 jojo je 🙂 jdu si pro něj dnes taky.Snaženíčko v prochladlém autě a svědí mě ... Zrovna když se to nehodí a potřebuji být fit na laparo.
kajos12
autor
15. lis 2016
Holky a nevíte, jak se projevuje podráždění od sexu? Pokud je to z toho, za jak dlouho by to mělo přejít?
kajos12
autor
16. lis 2016
@tammm Tak jsem včera šla k lékaři. Samozřejmě - kvasinková infekce, předepsal mi Dafnegin - kuličky i krém na mazání zvenku, mělo to být nějaké nové balení, ale v lékarně mi dali jen kuličky, takže jsem bez krému, který bych i potřebovala, jelikož mám zarudlé i okolí třísel. Bohužel do města už nemám cestu, tak jsem to včera mázla Imazolem, nic lepšího doma nemám. A pokud to nebude lepší, zajdu dnes do místní lékárny se zeptat na ten Canesten. 🙂
tammm
16. lis 2016
@kajos12 tak aspon něco,já mazla zas kremem na detske opruzeniny,ktery mame doma furt 🙂 nebo je pry dobry od activie bily jogurt 🙂
kajos12
autor
16. lis 2016
@tammm Já jsem koupila bílý jogurt od Hollandie, ale nijak to nepomohlo - teda ono moc výsledků za jeden večer, jednu noc se nedá čekat, ale ani to to svědění hned nezklidnilo. Ale ne že by to s těmi kuličkami od lékaře bylo lepší.... 😃
verunka_korunka
16. lis 2016
@kajos12 imazol má stejné složení jako canesten, taky jsem ho používala místo canestenu 😉 a infekce nepodceňujte... Dcera je kvůli infekci narozená ve 26tt. Teď si na to dám větší pozor.
kajos12
autor
16. lis 2016
@verunka_korunka Teeeda, opravdu? Já všude vyčetla, že kvasinková infekci dítě neohrožuje - teda pokud to není již pokročilé stádium a není napadnutý děložní čípek... Tak proto jsem byla celkem klidná...
yvik123
16. lis 2016
@kajos12 Urcite muzes Imazol i Canesten,je to stejne. Obcas taky pouzivam Canesten krem, doktorka mi ho doporucila.
prcekverunka
16. lis 2016
@kajos12 Já bych si radši došla. Nemusí to nic být, já jsem měla obě těhotenství výtok ,,jak z kohoutku´´ 😃 Ale pro jistotu...
verunka_korunka
16. lis 2016
@kajos12 bohužel u předčasných porodu většinou nezjistí příčinu zánětu. Ani u mě to nezjistili a to jsem byla jedna z mála, které odebrali na rozbor plodovou vodu. Stejně to nezjistili, na běžné bakterie a viry to bylo negativní. Primář mi řekl ze to mohlo byt z čehokoli, klidně z průjmu... Takže zpětné jsem si uvědomila, že vytok byl, že mě to občas svedilo, že jsem měla křeče v břiše, teď už vím že ty pozdější byly podobné kontrakcim... Dokonce tipuji i kdy odešla hlenova zátka... Teď už si na to vše dam pozor... Plus navíc se snažím jinak utirat na wc a používat bidet... Víc udělat nemohu... A větu ze výtoky, svědění a bolest podbřišku je v těhotenství normální, nesnáším, není to pravda!!!! Teda aspoň u mě ne.
Ale ty se přeléčíš a bude to ok 😉 já totiž nikdy žádné problémy neměla, tak jsem nevěděla co ještě je ok a co už ne...
kajos12
autor
16. lis 2016
Holky, myslíte, že můžu ten Imazol mazat i jako by pysky zevnitř? Dnes to zarudlo a nateklo i na nich. Už se nemůžu dočkat, až si večer dám zase globuli, to svědění je nesnesitelné.
yvik123
16. lis 2016
@kajos12 Jj určitě můžeš. Můžeš mazat všude, jen prostě neaplikovat úplně dovnitř 🙂
yvik123
16. lis 2016
@kajos12 pár dní musíš vydržet...já většinou mažu několikrát denně a večer zavádim globule 🙂
kajos12
autor
19. lis 2016
@verunka_korunka, @yvik123 Holky, za jak dlouho by mělo svědění přejít podle vašich zkušeností? Nejhorší je to, když mám spodní prádlo a třeba tepláky nebo něco a hodně se hýbu. Snažím se hodně chodit na ostro, ale dnes přijede švagr, který s námi bydlí a to už nahá opravdu chodit nebudu. 😃
Dnes v noci jsem vzala čtvrtou globuli a za celou dobu léčby ústup svědění mírný, ale na to, že by se to mělo do tří dnů zahojit, tak do toho je daleko...
Do včerejška jsem mazala Imazolem - ta místa, která mě svědila a měla jsem je zarudlá - tj. i část stehen. Jenže včera večer jsem přišla na to, že se mi na stehnech začala oloupávat kůže, takže jsem začala mazat obyčejným Bepanthenem, aby se to zacelilo. A další problém nastal po vykonání velké potřeby - kdy mi nejspíš z hráze, kde je kůže taky zarudlá, vzniká nějaká trhlinka a trošičku teče krev... K tomu je pipka stejně zarudlá, jak před léčbou. Večer mi to dokonce připadá horší...

Je jasné, že když po dobrání 6 globule nebudu ok, půjdu k lékaři. Jen mi jde o tu trhlinku - může s tím být problém u porodu? U prvního těhu jsem před porodem používala Aniball, samotný porod byl pak raz dva, malá šla sama, vůbec jsem netlačila, potrhání nebo nástřih žádný, prostě jak kdybych nerodila a moc bych si přála, abych tak nádherný porod měla i při druhém dítku, jen mám teď strach, aby ta hráz byla opravdu OK....
yvik123
19. lis 2016
@kajos12 Většinou s tím mám problémy pár dní...někdy týden i dýl než to úplně přejde. To už pak musim k doktorce a většinou mě přeléčila práškama. Teď sem to měla v těhotenství taky, ale pár dní jsem mazala Canestenem a byl klid. A s tou hrází se mi to stává když sem takhle podrážděná, ta kůže je podrážděná a sušší než normálně.Já bych zkusila vyměnit ten Imazol za Canesten. Ten Imazol vysušuje a proto se ta kůže loupe. Canesten je mastnější.
kajos12
autor
19. lis 2016
@yvik123 Děkuji, já tušila, že je to tím vysušovaním, tak jsem to mázla Bepanthenem. No, teď už lékárnu nestihnu, tak počkáme do pondělka.
verunka_korunka
19. lis 2016
Zatím dvakrát to přešlo cca po 6-7 dnech léčby tabletami plus masti, já měla imazol. Nevysušil... Takže netuším... Asi bych pokud nenajdeš lékárnu volila imazol myslím 2-3x denně a mezi tím dávat bepanthen.
A ta trhlinka. Mam je dost často, jak vepředu tak u konečníku... V podstatě o nic nejde, chce to čas a sucho. Určitě jestli se bojíš zahojeni, tak nic nezkazí hema gel, měla jsem ho doporučen i od proktologa
na trhlinky u konečníku, že prý se to lépe a rychleji zahojí.

Sem začni psát odpověď...

Odešli