Mrkaní, mžourání a řezání v očích u 6ti letého syna. Co to může být?

Zodpovězené
7. říj 2019

Dobrý den,

před více než měsícem začal můj 6ti letý syn mžourat a často mrkat. Vzala jsem ho na oční, ale v pořádku. I tak mi přišlo, že ho odbyli. Dostal atb do očí. Po 3 dnech slabé zlepšení, ale po vysazení se to vrátilo do starých kolejí. Znovu jsme šli na oční a pokračovali jsme ještě 4 dny atb kapkami.
Navštívila jsem i jiné oční - zase nic nenašli. Dostal jiné kapky a to Vividrin, kapat 5x denně:-/ Ty dostal teď v pondělí. Dneska mrkal a mžoural fakt dost. Už jsem z toho zoufalá. Syn mi říká, že ho tam v těch očích opravdu řeže. Ale jak je možné, že na očním tam nic nenašli.
Co to tedy může být? Už zvažuji i návštěvu neurologie.

Děkuji za odpověď.

Vaše odpověď:
Dobrý den,

chybí řada anamnestických údajů - zda k uvedeným projevům ( mrkání, pocit řezání v očích ) je , či přechodně bylo, ještě něco - zarudnutí spojivek, otok a zarudnutí víček, slzení očí, rýma, horečka, ap. Zda byla při očním vyšetření vyloučena oční vada, zda byl udělán výtěr spojivkového vaku, zda je dítě na něco alergické, či nepředcházel nějaký úraz - i drobný - oka, atd .... Zatím bych zkusila podat celkově lék na alergii ( např. Aerus či Zodac ústy ) a do očí kapat protialergické oční kapky, např. Spersallerg. Opakujte oční vyšetření, včeně očního pozadí, u dětského očního lékaře.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová

JELIKOŽ NEJDE NAVÁZAT, TAK POKRAČUJI TAKTO.
Syn k mžourání a mrkání žádné jiné příznaky neměl a nemá. Úraz žádný taky neměl. Zkoušeli jsme na začátku alergické kapky, pak Ocuflash. Poté jsme šli na oční, kde dostal ty atb. Pan doktor ho s vyšetřením dost odbyl. Na kontrole se divil, že mu atb nepomohla.
Šla jsem na jiné oční ještě - udělali vyšetření, dostal kapky Vividrin. Žádný výtěr jsem nepostřehla, zánět spojivek vyloučila. Nic mu na očním nenašli.
Vyžádala jsem si tedy od nich zprávy a zašla k pediatrovi pro doporučení na neurologii, jelikož už to má přes měsíc. :-/
Pokud mě budete chtít kontaktovat můžete, anonymní být nepotřebuji. Nick ilona87.
Děkuji

Dobrý den,

děkuji za doplnění anamnézy. Popravdě řečeno, více Vám poradit neumím, tak uvidíte, co přinese neurologické vyšetření.

Držím palce, at' se vše brzy objasní a chlapci se uleví.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová