Musí mít roční dítě UM?

Zodpovězené
13. únor 2021

Dobrý den,

dcera měla před pár týdny 1 rok a já jsem ji přestala kojit. Ani mě nenapadlo zavádět místo kojení UM, protože dcera dobře jí a denně sní 150 g bílého jogurtu a 1 dávku (50 g) mléčné kaše. Paní doktora mi ale na roční kontrole řekla, že to je málo mléčné dávky, že roční dítě potřebuje víc. Že mám tedy zavést alespoň 1x denně UM.

Chci se proto zeptat, jestli je to opravdu nutné. Zkusila jsem Hipp Batolecí mléko a dceři po pár dnech naskočila nepěkná vyrážka. Jakmile jsem vysadila, vyrážka zmizela.

Děkuji za radu.

Barbora

Dobrý den,
podle oficiálního názoru pediatrických společností by batole mělo pít mléčnou formuli do 3 let. Podle mých zkušeností je po 1. roce věku vhodné hradit mléčnou dávku mléčnými příkrmy ( denně jíst jogurt, tvaroh, tvrdý sýr, mléčnou kaši ), zároveň batoleti nabídnout čerstvé, neodstředěné kravské mléko v bio kvalitě.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová