Nažloutlý, bělavý výtok u 5leté holčičky. Momentálně je nachlazená a má rýmu. Může to souviset?

Zodpovězené
19. kvě 2019

Dobrý den,

dcera je momentálně 7 dní nemocná, vysmrkává částečně žluté hleny, vykašlává taktéž. Výtěr z krku v pořádku, poslech také, má tedy nějakou virózu. Při praní prádla jsem si dnes všimla bělavých až nažloutlých skvrn slabé intenzity na několika posledních dceřiných kalhotkách. Dcerka necítí žádný problém a ani pohledově nebylo nic viditelné. Tedy žádné zarudnutí, ani hlen či hnis.

Je možné, že je to přechodná záležitost spojená s probíhající nemocí nebo jsou vždy výtoky, i ty sebemenší, znakem gynekologického či urologického onemocnění?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, i při respiračním infektu mohou být projevy nemoci na jiných systémech - např. močovém, pohlavním. Je dobře, že byl udělám výtěr krčku k vyloučení streptokokové infekce. Ještě doporučuji vyšetřit moč.

Jestliže je dívka jinak bez potíží, bez horeček, začněte symptomatickou léčbu výtoku - sedací koupele v řepíku 2x denně, podat laktobacilus, nepoužívat k hygieně čistící ubrousky a dráždivá mýdla, nosit volné bavlněné prádlo.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová