Nechuť k jídlu 13měsíčního syna. Co byste mi poradila?

Zodpovězené
1. pro 2019

Dobrý den,

prosím o radu. Syn, 13 měsíců, přestal jíst. Je kojený, ale dříve jedl dobře a pak onemocněl (klasika rýma, kašel). To jsem chápala, že nejí. Ale pak v tom pokračoval a nejí i nadále. Zuby mu rostou až teď poslední cca 2 týdny, ale s nechutí začal již dřív. Týkalo se to hlavně obědu, večeří zkrátka "normálních" jídel jako polevka a druhé. Ale třeba jogurt snědl, ale teď už nechce ani to.
Jídlo mu nabízím často. Nechávám ho jíst samotného nebo mu nabízím já a stejně nic nechce. Opravdu si už nevím rady. Kdyby byl aspoň "velký", ale je to prcek, má cca 72cm a 8 kg.

Děkuji za jakoukoli radu.

Dobrý den,
ano, je to drobné dítě, dynamiku jeho růstu bude nutné sledovat. Doporučuji chlapečka úplně odstavit od kojení a začít živit výlučně batolecí stravou - většina nejedlíků si totiž vystačí s kojením a o další jídlo má malý zájem. Také bych doporučila celkové vyšetření hocha, včetně výtěru krčku a vyloučení anemie a hypovitaminozy B.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová