Neštovice. Mohly by to být?

Zodpovězené
31. pro 2020

Dobrý den,

mám 7měsíční dceru a byla ve styku s roční holčičkou, která měla neštovice. Holčička mou dceru pusinkovala a pila jí z láhve, pak se napila moje malá ... Dneska po koupeli jsem ji na hlavě našla pupínky a nejsem si jistá, jestli to jsou právě ty neštovice ... Tady máte fotky ... Ale chápu, že podle fotek se to nedá poznat na sto procent.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, mohly by to být neštovice, uvidíte v příštích dnech...výsev by pokračoval v obličeji, na tělíčku, vodnaté pupínky, postupně zasychající, svědící, někdy má dítě několik dní horečku.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová