Novorozenec dává oči v sloup. Co to znamená?

Zodpovězené
17. čer 2019

Dobrý den,
jdu si k vám pro radu.

Mám druhé dítě, týdenního novorozence. Během kojení i mimo něj jsou chvilky, kdy je trochu mimo, má otevřené nebo pootevřené oči, které jí různě jezdí do stran, nahoru a dolů, v sloup... U toho se často usměje, jinak je v klidu. Myslela jsem, že usíná, ale většinou to trvá tak půl minuty a probere se. Teď třeba po tom tvrdě usnula. Byla při porodu trochu přidušená, Apgar skóre měla 5, 9, 9. Rychle to rozdýchala.

Co to může být? U syna si tohle nepamatuji, možná jsem to neřešila...

Děkuji za případnou odpověď.

Dobrý den,

Vámi popisované projevy by jistě stály za podrobnější objasnění, doporučuji vyšetření novorozence. Zejména neurologické vyšetření, včetně EEG mozku.

Jestliže nebylo děláno v porodnici sono mozku a oční vyšetření, tak doplnit i to.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová