Porod koncem pánevním - porodnice Slaný

katerina1985
16. zář 2017

Zdravím maminky, je tu prosím některá z vás čerstvě po zkušenosti s porodem KP konkrétně v porodnici Slaný? Jsem konec 37tt a syn je hlavou nahoru a už se pravděpodobně neotočí. Četla jsem některé starší příspěvky a maminky psaly, že jim bylo řečeno, že poloha plodu KP není důvodem k císaři. Statisticky stejně 50%porodů KP končí císařem ovšem akutním, takže nevidím důvod, proč vůbec zkoušet rodit vaginálně. Dceru jsem rodila 8 hodin po 7vyvolávačkách a hamiltonově hmatu od PA. Dcera měla po narození apgar 2,2,5-dali mi jí až po 40 minutách a další 3dny zvracela. Myslela jsem, že umřu strachem a teď bych měla jít rodit už rovnou s vědomím, že jdu do rizikového porodu s velkou pravděpodobností přidušení syna. Vím, že zaleží na velikosti plodu, pánve atd., ale chci být připravená na reakci nemocnice. Maminky prosím-dali Vám ve Slaném na výběr při poloze KP, jestli chcete císaře nebo vás nutili do vaginálního porodu. Moc děkuji. Katka

ckocko
16. zář 2017

Dobry den, sice jsem nerodila ve Slanem, ale napisi vam svoji zkusenost s porodem KP. Kdyz jsem cekala 3. syna, take se mi neotocil a zustaval zadeckem dolu. Vzhledem k tomu, ze 2. syn se narodil sice hlavickou napred a vaginalne, ale mel hodne siroka raminka a museli mu zlomit klicni kost, aby telicko ze me dostali ven, chtela jsem cisare. Take jsem byla hodne potrhana uvnitr i venku a to mel jen 3550g. Lekari rikali, ze 3. syn bude mit mene nez 3500g, ze je to 3. porod, ze to zkusime. Take me navrhovali, ze se muzou pokusit dite pres bricho otocit (je to 50 na 50 + riziko, ze by treba take museli udelat akutniho cisare hned, kdyby se neco nepovedlo anebo by se otoceni mohlo podarit a mimco by se za par dnu mohlo vratit zpatky na zadecek). Nedokazu si predstavit, jak by resili, kdyby mel take siroka raminka a zaseknul v porodnich cestach (porodni vahu mel nakonec 3730g). Rodila jsem cisarem a jsem za to rada. Ale cetla jsem zde spoustu prispevku holek, co rodily koncem panevnim a vse bylo v naprostem poradku. Dokonce i jedna pani psala, ze jeji porod KP byl, pri srovnani s predeslym porodem hlavickou napred, hladsi. Jeste dodam, ze porody KP se nevyvolavaji (tedy tuhle informaci mi rikali v nemocnici).
Drzim palce, at vam vse dopane jak nejlepe muze, at jste oba zdravi! Tereza

delphyls
16. zář 2017

ze zákona si u KP můžeš vybrat jak budeš rodit. Druhý porod, dcera KP a porod císařem 🙂

masajka87
16. zář 2017

Nešla bych do toho.. u nás se ani KP nerodí

kachnicky
16. zář 2017

Ja bych do toho sla, bojim se spis cisare ☺ jen u me je otazka zda by mi ho dovolili kdyz mela 1 dcera 4100g 😣 Jinak ma hezky deníček o porodu KP jedna pani z jicina, je to i ambasadorka tady ( jmenuje se.neco jako.apache, nebo tak podobne) ☺

brnohrot
16. zář 2017

@kachnicky má nick apacheee 🙂

kerol2016
16. zář 2017

Malá byla taky KP a mě teda naordinovali císaře hned, prý jsem na to zkusit to prirozeně malá a stara 😂😂 velmi povzbuzující 😁

betelgeuzz
16. zář 2017

@delphyls podle jakýho zákona?

katerina1985
autor
16. zář 2017

@ckocko děkuji za reakci. Pokus o otočením u nás nelze provést kvůli umístění placenty-to už jsem byla informovaná gynekoložkou☹. A také bych do toho nešla, úplně ze stejných důvodů jako Vy. Co se dělo s Vaším malým je šílený-takový maličký uzlíček a projde si takovou hrůzou. Já právě nehodlám nic riskovat, přestože jsem císaře při prvním porodu striktně odmítala (doktoři mě upozorňovali, že mi nechajím ještě den a pak jdu), v této situaci ho chci. Pro dítě to není nejlepší způsob příchodu na svět, ale lepší než poškození. A já to přežiju a rekonvalescenci taky. Bohužel mám ještě v blízkém okolí případ, kdy doktor řekl ,,maminka rodí po třetí, to zvládne,, no a ona to nezvládla, ukončili porod akutním císařem a chlapeček se narodil silně poškozený přidušením, dělali mu i punkci mozku. S vědomím tohoto si nedokážu představit, že budu v klidu a smířeně rodit. Navíc je potřeba zkušený a empatický lékař, což se nebojím, že bych zrovna na takového narazila a vyvolávat se porod KP nesmí, jak řekli i Vám, takže kdo by měl zrovna službu, ten by mě rodil. Děkuji Terezo a přeji hodně zdraví celé rodině. Katka

katerina1985
autor
16. zář 2017

@kachnicky podívám se na něj. Děkuji

katerina1985
autor
16. zář 2017

😂 jsem se nachechtala, až mi břicho bolí😂. Budu se muset do poradny nějak namaskovat teda a krčit se, je mi sice 32, ale celý život mám mindrák z toho, že vypadám na 16👎.

katerina1985
autor
16. zář 2017

@delphyls děkuji. Aha, já jen vím, že pacient musí dát souhlas k výkonu. Katka

kerol2016
16. zář 2017

@katerina1985 😂😂 jo to já právě taky,je mi 36 a ještě pár let zpět po mě chtěli OP😀 ,když jsem byla na první kontrole v porodnici,tak primář řekl že KP jdou na sekci a že já jsem malá a hubená,tak že bych to nedala a pak se podíval do TP a říká vy jste 81 ročník ??!! No tak to je jasný císař !! Hrozně mě to,ale mrzelo 😐

delphyls
16. zář 2017

@betelgeuzz me bylo MUDrou receno, ze ze zakona, v pripade KP se muze, pacientka rozhodnout, jestli cisare nebo rodit normalne🙂

maarkeetkaaa
16. zář 2017

Rodila jsem ve Slanem v breznu normalni polohu..Co se tykalo porodu tak budiz, ale byla jsem hodne zklamana z pece o maleho.. Potrebovali nas co nejdriv vylifrovat, protoze meli narvano.. Bohuzel kvalita zacala ustupovat pred kvantitou.

katerina1985
autor
17. zář 2017

@maarkeetkaaa děkuji. No je pravda, že jsem byla zaskočená, když jsem si na stránkách přečetla, že mám s sebou mít, krom samozřejmě dosti věcí pro mě, balík plen a kosmetiku pro mimi a zároveň ale mám mít co nejmenší kufr kvůli malým stolkům-to jsem úplně nepochopila. Určitě budu chtít nadstandart, ale nikde není dáno, že bude volný. Katka

maarkeetkaaa
17. zář 2017

@katerina1985 nadstandart doporuciji z jedineho duvodu na nadstandart muzou navstevy, na ostatni pokoje ne a navstevni mistnost je dost malinka... ja byla po porodu unavena, kvuli nastrihu jsem si nemohla sednout a s navstevou jsem vydrzela stat jen deset minut :(

bonulinka
17. zář 2017

@katerina1985 Pokud bych rodila KP, tak bych vybírala porodnici, kde mají s porody KP větší zkušenost. Myslím, že ve Slaném s tím moc zkušeností mít nebudou. Pravděpodobně i oni budou spíš nakloněni císařskému řezu. Prokonzultovala bych to přímo s primářkou a řekněte jí i své obavy.

maarkeetkaaa
17. zář 2017

@katerina1985 kosmetika na mimco je na tvem uvazeni ale na myti tam maji johnsons ten zluty s pumpickou ja ho mela i doma, veci na cisteni pupicku taky a na promazani tam meli kosmetickou vazelinu.. takze zalezi na tobe zda ti to staci... na jejich stranky jsem ted nekoukala.. ale je pravda ze ja mela kufr na koleckach a sestry me donutili ho strcit do vyklenku za postel kvuli velke vizite, dokonce jsme si meli i uklidit, stejne nikdo neprisel .

betelgeuzz
17. zář 2017

@delphyls ten zákon by mě zajímal, podle mě žádný takový není. Asi tak, jak někteří doktoři vykládají, že matka musí zůstat 48 h po porodu v porodnici. spíš jde o zvyklost porodnice, jestli dají na výběr.

delphyls
17. zář 2017

@betelgeuzz to nevim, ale myslim, ze by byla sama proti sobe, kdyby tvrdila nepravdu.

chimneysweeper1
17. zář 2017

Nerodila jsem ve Slaném, ale v Brně mi dali 3 možnosti. Otočení plodu, porod KP nebo císař. Rozhodnout jsem se měla sama, nikdo mě do ničeho nenutil. Chtěla jsem otočení, ale ten den byl v ambulanci nátřesk a po mnoha hodinách čekání mi doktor řekl, že ten den obrat dělat nebudeme a primář mi pak rovnou navrhnul císaře. Spontánní porod KP u mě nepřicházel v úvahu, neriskovala bych to. Syn se narodil tedy císařem, všechno v pořádku, oba jsme zdraví a fit😉

betelgeuzz
17. zář 2017

@delphyls doktoři tvrdí tolik nepravd, že dokud to nevidím černé na bílém, tak nevěřím. Myslela jsem, že když tvrdíš, že je na to zákon, že ho znáš.

delphyls
17. zář 2017

@betelgeuzz no vidis a me stacilo, co mi rekla doktorka.

katerina1985
autor
28. zář 2017

Maminky moc děkuji za reakce...aktuálně: od úterý jsem ve Slaném v porodnici, bylo mi od pátku divně, zvyšoval se mi tlak a v pondělí tlak 150/115, při příjmu po půlhodinovém monitoru v klidu v leže tlak 150/100. Syn stále koncem pánevním. Nahlásila jsem, že se bojím, že začínám rodit koncem pánevním, což nechci. Proběhly nějaké testy-bylo byvto na dlouhé vypisování. V podstatě mě tu skutečně nutí do vaginálního porodu!!!! Včera jsem při vizitě měla dost nepříjemný rozhovor se zástupkyní primářky, nakonec odešla s tím, že se podívá do operačního plánu, jestli bych tedy šla na císaře v pátek nebo v pondělí, když na tom trvám. A dnes ráno při ranní vizitě -podotýkám, že mi neodpověděla na pozdrav-mi opět řekla, že nevidí s paní primářkou jediný důvod, proč nerodit vaginálně. Důvody jsem jim řekla 6x, takže po dvou dnech bez spánku, jsem už neměla sílu se opět ,,obhajovat,, a sesypalanjsem se

bamishop
28. zář 2017

Pokud ma miminko spravne polohu, velikost i Vase rozmery jsou v poradku,pak k sekaci neni duvod, v tom ma lekar pravdu, automaticka sekce je hlavne u KP, kde by si cvrcek mohl vykloubit nozicku a pojistovny predstavuji byt ochotne jine duvody k sekci nez tento platit, neb ta poloha je fyziologicka, jen mene casta.... Byt Vami bych to hrala na psychiku, protoze na prirozeny porod KP musi byt maminka v pohode, ne na nervy, zatata, na to, jak spatny prubeh Mel predchozi porod, ne na polohu... Osobne sem KP rodit chtela a moc, bohuzel sem skoncila akutni sekci kvuli selhavajici placente a pak uz se to se mnou tahlo. Opravdu to zkuste pres tu psychiku, do porodu KP se nezasahuje, takhle vyplasena ho budete rodit tezko, I kdyz je hladsi, jak zadecek pripravi misto pro raminka a hlavicku... Drzim palce, at jste hlavne oba zdravi, myslim, ze zrovna u Vas je strach z porodu pochopitelny a Dr by na to meli brat ohled...

katerina1985
autor
28. zář 2017

OMLOUVÁM SE, ŽE VKLÁDÁM ZNOVU😲
Maminky moc děkuji za reakce...aktuálně: od úterý jsem ve Slaném v porodnici, bylo mi od pátku divně, zvyšoval se mi tlak a v pondělí tlak 150/115, při příjmu po půlhodinovém monitoru v klidu v leže tlak 150/100. Syn stále koncem pánevním. Nahlásila jsem, že se bojím, že začínám rodit koncem pánevním, což nechci. Proběhly nějaké testy-bylo by to na dlouhé vypisování. V podstatě mě skutečně nutí do vaginálního porodu!!!! Včera jsem při vizitě měla dost nepříjemný rozhovor se zástupkyní primářky, nakonec odešla s tím, že se podívá do operačního plánu, jestli bych tedy šla na císaře v pátek nebo v pondělí, když na tom tak trvám. A dnes ráno při ranní vizitě -podotýkám, že mi neodpověděla ani na pozdrav ani na otázky (např.jsem se jí ptala, co je bezpečnější pro dítě) mi opět řekla, že nevidí s paní primářkou jediný důvod, proč nerodit vaginálně. Důvody jsem jim řekla 6x, takže po dvou dnech bez spánku, jsem už neměla sílu se opět ,,obhajovat,, a sesypala jsem se. Pozvracela jsem se z nervů-naštěstí na pokoji, takže to nikdo neviděl-to bych se bála dalších testů, proč zvracím-proč asi😨. Vybojovala jsem si císaře, těším se na syna a z přístupu Slánské porodnice jsem zklamaná-vybrala jsem si jí jako ,,přátelskou, rodinnou,,-haha. Sestry jsou tu zlaté a vynahrazují přístup paní zástupkyně primářky. Katka

maarkeetkaaa
28. zář 2017

@katerina1985 uplne te chapu, hod je mury za hlavu ❤

wasilly
12. říj 2017

@katerina1985 tedy, to je síla. Čtu si tady tvůj dotaz a rozuzlení a zajímá mě, jak to vše dopadlo? Sama jsem KP v 37+1 a ve středu jdu na konzultaci ohledně plánování císaře (Hořovice). Stará doktorka mě dnes i minule v poradně přesvědčovala do porodu přirozeného, ale to jsem striktně odmítla. Mám už dvě děti, teď čekáme 2.chlapečka, předchozí se narodil v termínu s 3740g.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru