Očkování 3 vakcín naráz. Jaký na to máte názor?

Zodpovězené
29. srp 2019

Dobrý večer,

chci se zeptat. Mám 3 měsíčního syna.

Po porodu byl resuscitovaný. Neurologické vyšetření v 8 týdnech v pořádku. Ještě jdeme na EEG za 2 týdny, pro jistotu. Má za sebou 1. dávku Rotarixu.
Naše paní doktorka mu chce dát zároveň druhou dávku Rotarixu, k tomu 1. hexu a 1. Prevenar 13.

Moc se mi to nelíbí, že by dostal 3 vakcíny najednou.

Jaký je Váš názor?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

za mne raději očkování rozdělit, očkovat jednotlivě aspoň první podání muskulárních (injekčních) vakcín. Navrhla bych v nejbližším termínu podat 1. dávku Hexavakcíny, následně s odstupem 2 týdnů 1. Prevenar 13, pak doočkovat 2. Rotarix.

Při dobré toleranci lze v dalším období spojit podání Hexavakcíny a Prevenaru 13, bude-li to nutné (např. z časových důvodů - ochranná protilátková odpověď nastupuje až po podání druhých dávek).

U dítěte s kolemporodní zátěží (např. resuscitace) je nutné dobře snižovat případné horečky antipyretiky (Nurofen čípek, Panadol čípek, fyzikální chlazení) a zároveň podat Diazepam jako prevenci febrilních křečí.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová