Očkování a neštovice. Jaké mohu čekat reakce?

Zodpovězené
22. led 2020

Dobrý den,

měla bych prosím otázku. Dneska jsme byli na očkování se synem (spalničky a příušnice). Doma jsem pak našla jeden pupínek. Je možné, že to jsou neštovice (měl je kde chytit).

Jaké mohu čekat reakce v případě, že to jsou neštovice?

Děkuji a přeji hezký den.
Jana

Dobrý den Jano,

v případě souběhu očkování živou vakcínou ( Priorixem) s onemocněním planými neštovicemi může být bouřlivější průběh nemoci - horečky, vyrážka na kůži, průhledná rýma, slzení očí, atd. Zároveň je možná i slabší protilátková odpověď imunity na očkování.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová