Asi mám neštovice ve 3. trimestru 😞

donnadoublees
15. kvě 2018

Zdravím, jsem na úplném konci těhotenství, zbývají mi necelé 4 týdny do porodu. Syn má v této době neštovice, říkala jsem si, že co se mi může stát, když už jsem je v dětství měla a ejhle... Dnes se mi objevil nateklý, asi 3mm pupínek :( ... Všimla jsem si ho úplně náhodou. Jaká je šance, že mohu chytit neštovice dvakrát :( a jaká rizika to v těhotenství má?
Děkuji za rady.

zelenaesmolda
15. kvě 2018

proc se ptas tady misto aby ses ptala sveho doktora?

donnadoublees
autor
15. kvě 2018

@zelenaesmolda prisla jsem na to pred asi 15i minutama, tak se ptam nejdriv zde, abych se aspon trochu uklidnila :/ ...

biedronka10
15. kvě 2018

Ja nevim, nerozumim tomu, ale myslim ze kdyz mas v detstvi plane nestovice, tak uz je pak dostat nemuzes, nebo se pletu?

donnadoublees
autor
15. kvě 2018

@biedronka10 ja prave netusim :( , nekdo rika ze ano, nekdo, ze ne. Ja uprimne netusim, kde jsem k tomuto vodnatvodnatemu pupinku prisla, ale pamatuji se, ze jsem je mela, kdyz jsem byla dite :/

zelenaesmolda
15. kvě 2018

@biedronka10 je to sice nepravdepodobne ale dostat je muzes i podruhe

zelenaesmolda
15. kvě 2018

@donnadoublees ja byt tebou pokud jsem tehotna jdu na pohotovost nez spolihat na odpovedi laiku z netu...

queenp
15. kvě 2018

@biedronka10 Manžel je měl 2x... Poprvé,když byl malej,ale to měl tak 10 pupínků a šmitec a pak to chytnul v 19 od malé neteře.Skoč zítra k doktorce a pak se stresuj.Teď si obavama moc nepomůžeš a situaci stejnak nevyřešíš.Držím palce.

biedronka10
15. kvě 2018

Ja nevim, zajimalo by me to, ale ted kdyz jsem byla sama vyrizovat u pediatra neco pro malou tak tam mep decko s nestovicema. A ptal se me jestli uz jsem je mela, kdyz jsem rekla ze jo tak rekl, ze v pohode, ze uz je podruhe nechytim... Tak nevim

donnadoublees
autor
15. kvě 2018

@zelenaesmolda doufam, ze ne... U syna jich propuklo vic, tak jsem poznala ze je ma, ja zatim u sebe nasla jen tento jeden, snad je to jen nahoda a snad me neco jen kouslo. Radsi zitra skocim i k doktorovi, jsem ted plasan :/

ssandy
15. kvě 2018

@donnadoublees jestli nemas protilatky, tak je klidne muzes dostat znova. Nebezpecne jspu v prvnim trimestru a pak az na konci 3-5 dni pred porodem. Moc se s tim neda delat, pri tezkem prubehu je to na hospitalizaci. Zajdi si k dokrorovi, at vis, na cem jsi.

biedronka10
15. kvě 2018

@queenp kdyztak na zakladatelku, ja se tu jen divim jak prokop divis 😀 ale zajimave info ja myslela ze je u tohohle dozivotni imunita.

zelenaesmolda
15. kvě 2018

@ssandy po 36.tydnu je riziko ze virus se prenese na dite,nemusi se ale s nima narodit,ten virus muze mit v sobe a projevi se treba az za par let

donnadoublees
autor
15. kvě 2018

@zelenaesmolda ted jsem to procitala, ze ja blbec se na ty pupinky nedivala poradne, myslela jsem si, ze kdyz jsem je mela, ze uz je chytit nemuzu a ted po synovych 8mi dnech, co ma nestovice se mi objevi takovy pupen a jeste na zadech, kam si ted tezce dohlednu :/ zitra tam zajdu, snad mi reknou, ze to je jen nejaky stipanec :(

ssandy
15. kvě 2018

@zelenaesmolda http://www.maminkam.cz/plane-nestovice-v-tehote... podobne info jsem dostala i od svoji doktorky, kdyz mi hrozila cca v 17.tydnu nakaza.

donnadoublees
autor
15. kvě 2018

@ssandy ja budu doufat, ze to zmizne :/ a kdyz ne, ze mi doktor rekne, ze to jw nejaky kousanec :/ abych mohla aspon v klidu usnout :(

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruda
16. kvě 2018

Dle infekčního oddělení na bulovce neštovice můžeš dostat znovu, ale pokud jsi je měla už jednou v dětství, tak miminku nic nehrozí

ivuska1986
18. kvě 2018

@donnadoublees ahojky, bezela bych na nejbližší pohotovost. Nechci strašit, ale znam par lidi, co meli nestovice dvakrát. Awww bohuzel ma teta o mimi prisla tyden pred porodem z duvodu setkani se s dítětem, které meli nestovice-to ji rekl gynekolog po pitvě a k setkani fakt doslo, jeji synovecek je mel, ale kdyz byla na navsteve, tak to jeste nevedeli, vysypal se o dva dny pozdeji. Nechci strasit, ale pro jistotu mazaj k doktorovi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru