Očkování. Je pro organismus lepší přeočkovat hexavakcínu s Prevenarem naráz, nebo odděleně?

Zodpovězené
29. zář 2019

Dobry večer, paní doktorko,

chtěla bych Vás moc poprosit o radu, jestli si myslíte, ze je v pořádku a doporučila byste mi přeočkování hexou a prevenarem 13, u roční dcery, současně - tedy v jeden den, nebo je dle Vašeho názoru to lepší rozdělit?

Naše paní doktorka chce očkovat naráz, v jeden den, prý je lepší vstoupit do organismu 2 vakcínami najednou, než 2x zvlášť...mně se to ale moc nezdá, protože naposledy měla dcera po očkováni 2 dny teploty - kolem 38 st. Navíc má mírnou hypotonii axiálních svalů a nevím, co je na tom pravdy, ale také jsem našla, že by mohla být souvislost právě s očkováním v této kombinaci.

Předem Vám strašně moc děkuji za ochotu a Vás čas, mějte se krásně 🌸🍀

Dobrý den,

za mne : jestliže nejste s očkováním v časové tísni např. ohledně intervalu mezi jednotlivými dávkami vakcín - doporučuji raději očkování rozdělit. Očkovat dcerce jednu z Vámi uvedených vakcín a cca za dva týdny očkovat tu druhou.

A děkuji Vám za přání ( neumím dělat emotikony )

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová