Očkování proti neštovicím. Kdy se musí přeočkovat?

Zodpovězené
18. dub 2019

Dobrý den,

dcera byla očkovaná proti neštovicim (priorix tetra). Mám ji nechat v dospělosti ještě přeočkovat nebo jak postupovat? Hrozí komplikace během těhotenství? Předpokládám, že imunita nebude asi doživotní.

Děkuji

Dobrý den,
očkování Tetrou by mělo stačit, nejsou oficiální doporučení na přeočkování varicely v dospělosti. Ovšem někdy jsou průlomové infekce, tj. onemocnění propukne i přes očkování, ale průběh takových neštovic bývá slabý. Při pochybnostech o výši protilátek bych doporučila jejich vyšetření před těhotenstvím, včetně spalničkových protilátek.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová