Odmítá láhev. Nemáte radu, jak na něj?

Zodpovězené
18. dub 2020

Dobrý den,

mám 9měsíčního synka a doteď ho kojím, přes den příkrmy. Jenže bych už ráda kojení postupně odbourala. Chci kojit max do jeho 12 měsíců. Malý ovšem odmítá láhev, učící hrnečky, zkouším mu podávat UM, nejvíce však čaj nebo vodu. Lokne jednou, dvakrát a konec. Je schopný klidně nepít celý den. V noci už to ani nezkouším, to pak strašně pláče a vzteká se, jakmile láhev jen uvidí. Takže přes noc plně kojím. Kaká i čůrá normálně.

Nemáte nějakou radu, jak na něj? Jsem už zoufalá.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

kojené dítě se málokdy v takto pokročilém kojeneckém věku ochotně naučí pít z láhve, takže nucení láhve se savičkou asi odpískejte.
Dál nabízejte hrneček a pítko, at' pije tekutiny aspoň po doušcích. Při poklesu množství močení udělejte řidší / vodovější příkrmy, čímž mu tekutiny doplníte.
Dovednost pití z hrnečku či pítka bude s věkem narůstat, v 9 měsících je to opravdu jen o nácviku a zvykání si.
Mléčnou formuli mu nabízejte, ale po zavedení plné kojenecké a batolecí stravy není nezbytná - dítě si uhradí potřebu bílkovin, vápníku a vitamínů z jiných zdrojů - z příkrmů (maso, vejce, sýry, jogurty, zelenina, ovoce, obiloviny...).
Čili moje rada zní - don't panic :D

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová