Krmení z lahve. Co udělat, aby lahev přijmul?

mikes79
27. led 2018

Přeji všem krásné odpoledne, než vypukne prezidentské sčítání hlasů, chtěla jsem prostřednictvím tohoto portálu zeptat, jak to máte s krmením z lahve. Mám doma čtyřměsíčního syna, plně kojeného, který ještě do minulého týdne spinkal v noci i osm hodin v kuse. Ovšem to se změnilo a začal se budit dříve a dříve. Na příkrmy je dle mého ještě malý, s těmi bych počkala ještě tak měsíc, ale říkala jsem si, že bych ho zkusila takhle na noc dokrmit UM, na HIPPu byl již v porodnici a chutnal mu. Ovšem zde jsem narazila. Malý nechce ani za nic přijmout lahev, a je jedno, jestli je v ní UM nebo mám odstříkáno, prostě nechce. Vzteká se, dáví se, no co vám budu povídat, vypadá to, jak když ho doma vraždíme 🙂🙂 Máte prosím s tímto taky zkušenosti a co pro to udělat, aby UM přijmul, tedy spíše tu lahev? Obávám se totiž jedné věci, že mé vlastní mléko mu jednoho krásného dne nebude stačit a co pak s tím, když lahev striktně odmítá. Díky moc za reakce a zaslané zkušenosti. Jen chci podotknout, nechce ani dudlík, prostě mu ta hnusná guma nejede. Mějte fajn den. Zdraví Hedvika

dora13
28. led 2018

Kolem ctvrteho mesice se spousta deti zacne budit, je to normalni a nesouvisi to s hladem. Vyviji se jim mozek, obcas zacinaji zuby, psychomotoricky vyvoj, proste to tak je, kdyz kouknes do diskuzi, je to opravdu caste. Muzes zkouset ruzne lahvicky a ruzne druhy UM, ale uprimne si myslim, ze jsou to vyhozene penize a energii, s nejvetsi pravdepodobnosti se ti to proste nepovede. Muzes zkusit podat mu mleko alternativnim zpusobem, treba ze strikacky nebo z normalniho hrnicku, ale uprimne si myslim, ze to stejne nepomuze, nemyslim si, ze by mel hlad.
A co se tve obavy tyce -- az mu tvoje mleko prestane stacit, je velmi pravdepodobne, ze uz bude jist prikrmy a ty mu mleko nahradi. A pokud by mu nahodou prestalo stacit driv, tak si to UM rad vezme, ony deti nejsou hloupe a hlady neumrou 🙂 Takze v tomhle smeru opravdu neni duvod k obavam. Treba muj starsi syn byl totalni kojenec, do pul roku kojen plne, do roka temer plne (strasne spatne jedl), UM jsem do neho nedostala ani pod tlakem a kdyz jsem ho pak v roce a pul odstavila, tak ho proste pit zacal. Ale je spousta deti, ktere na UM uz neprejdou, pokud ma dite vyvazenou stravu, tak UM od jisteho veku uz neni potreba, je to jen marketingovy trik 🙂
Preju hodne zdaru a at se spani brzo zlepsi 🙂

mikes79
autor
28. led 2018

@dora13 Díky moc za reakci, tak zrovna dneska spal až do půl sedmé do rána ..... ale to bylo asi po měsíci .. až jsem se sama probudila, jestli se něco neděje 🙂🙂 Jenže já jsem malého chtěla po tom půl roce odstavit ... a začít ho trochu učit i na něco jiného .... takže uvidíme, zatím to nebudu hrotit, moje mléko mu zatím stačí, tak co už 🙂