Odmítnutí očkování ze strany pediatra. Jak to řešit?

Zodpovězené
2. pro 2019

Dobrý den,

mám 2,5 letou dceru. V 18 měsících jsme odložili očkování MMR (na vlastní žádost). Nyní jsem ji chtěla naočkovat, ale pediatr mě odmítnul, protože dcera není ve věkovém rozmezí a prý by mohl být problém s pojišťovnou, i kdybych si Priorix zaplatila sama (jeho vysvětlení jsem příliš neporozuměla).

Jak dál postupovat?

Děkuji

Dobrý den,

jedná se opravdu o vakcínu MMR, Priorix? Ta nemá, jak se správně domníváte, směrem nahoru věkové omezení k zahájení očkování (na rozdíl např. od šestivalentní vakcíny Hexacima). Z vlastní zkušenosti vím, že pojištovna očkování bez problémů pediatrovi uhradí, i když jej zahájí mimo doporučený interval. Ovšem, jak pediatra přesvědčit nevím, asi ukecat. Popřípadě nějak zapojit do jednání zástupce Vaší pojištovny.
Cituji SPC na stránkách SÚKL: Priorix inj. stříkačka je určen k aktivní imunizaci dětí od věku 9 měsíců nebo starších, dospívajících a dospělých proti příušnicím, spalničkám a zarděnkám.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová