Odplenkování holčičky - 2 roky. Může být příčina počůrávání prodělaný zánět močových cest?

Zodpovězené
12. čer 2020

Dobrý den,

dcera se naučila během 14 dnů chodit čůrat na nočník, na záchod, venku na travičku, pár nehod a hned chápala.... Teď se z ničeho nic počůravá, tedy prodělala zánět močových cest.

Muže to být příčina?

Mám zkoušet dál nebo se vrátit k plence?

A jak do budoucna předcházet zánětům?

Děkuji moc za odpověď a rady.

Dobrý den,

zřejmě po močové infekci došlo k regresnímu vývoji a dívka potřebuje znovu plenku. Je to normální a přechodné, časem se kontrola potřeby znovu nastaví.
Prevence infektů močových cest je - holčičku nekoupat, jen sprchovat. Vyhýbat se koupání v bazénech, neprochladnout. Po stolici omýt vodou genitál, nepoužívat mycí ubrousky, bránit opruzení. Zkontrolovat, zda dívka nemá synechie. Nosit bavlněné, volné spodní prádlo. Nenosit těsné legíny a kalhoty (džíny). Prát v nedráždivých prostředcích, vynechat aviváže, prádélko přežehlit.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová