Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Opruzená prdelka. Co ještě dělat, aby se to zlepšilo?

Zodpovězené
Péče o dítěPřebalováníPlenyDůvěra v pláč dítěteKojenec (2 měsíce až 1 rok)Péče o kojenceKojeníPo poroduPorodniceVyšetřeníProbiotika BioGaiaAntibiotikaPediatrOpruzeniny
5. únor 2020

Dobrý den,

dcera má již od porodnice opruzenou prdelku až do krve. Hhned po porodu jsem chytla infekci do stehu a měla jsem silná antibiotika v kapačách, i když jsem plně kojila. Je nám 8 týdnů a stále se nám to nelepší. Máme od paní doktorky Imazol, který dáváme po každém přebalování, jak nám doporučila. Dávám i obklady z řepníčku, nepoužívám vlhčené ubrousky a jen prdelku oplachujeme vodou. Malou nechávám bez plenky jen tak rozbalenou na podložce, aby se větrala, ale stále se to nelepší. Malá mi kvůli opruzeninám hodně pláče a už nevím, jak bych ji měla pomoci. Zkoušeli jsme i dávat jiné plenky, ale žádná změna.

Děkuji za jakoukoliv radu

Dobrý den,

zmiňované opruzeniny ošetřujete správně, skoro není co doplnit. Ještě bych zmínila nutnost omývat kůži vodou i mýdlem, pak ošetřit, jak zavedeno. Též se osvědčuje opruzenou kůži potřít genciánou ( " fialkou " ), urychluje to zklidnění a hojení. Podávejte sobě i dcerce laktobacilus ( Vám Gynimum dual protect, dívce Bio Gaiu ).
Odchyt'te holčičce moč a přineste pediatrovi k vyšetření - k vyloučení močové infekce. Jestliže kojíte, vynechte dráždivé potraviny a léky či potravinové doplňky.
Při nezlepšení stavu kůže doporučuji vyšetření kožním lékařem.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová