Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Opruzená prdelka. Co ještě dělat, aby se to zlepšilo?

Zodpovězené
5. únor 2020

Dobrý den,

dcera má již od porodnice opruzenou prdelku až do krve. Hhned po porodu jsem chytla infekci do stehu a měla jsem silná antibiotika v kapačách, i když jsem plně kojila. Je nám 8 týdnů a stále se nám to nelepší. Máme od paní doktorky Imazol, který dáváme po každém přebalování, jak nám doporučila. Dávám i obklady z řepníčku, nepoužívám vlhčené ubrousky a jen prdelku oplachujeme vodou. Malou nechávám bez plenky jen tak rozbalenou na podložce, aby se větrala, ale stále se to nelepší. Malá mi kvůli opruzeninám hodně pláče a už nevím, jak bych ji měla pomoci. Zkoušeli jsme i dávat jiné plenky, ale žádná změna.

Děkuji za jakoukoliv radu

Dobrý den,

zmiňované opruzeniny ošetřujete správně, skoro není co doplnit. Ještě bych zmínila nutnost omývat kůži vodou i mýdlem, pak ošetřit, jak zavedeno. Též se osvědčuje opruzenou kůži potřít genciánou ( " fialkou " ), urychluje to zklidnění a hojení. Podávejte sobě i dcerce laktobacilus ( Vám Gynimum dual protect, dívce Bio Gaiu ).
Odchyt'te holčičce moč a přineste pediatrovi k vyšetření - k vyloučení močové infekce. Jestliže kojíte, vynechte dráždivé potraviny a léky či potravinové doplňky.
Při nezlepšení stavu kůže doporučuji vyšetření kožním lékařem.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová