Oranžové skvrny na plence. Je to normální?

Zodpovězené
24. lis 2019

Dobrý den,

můj 3měsíční syn mívá občas na plence malé oranžové skvrny. Je to zpravidla vždycky po delší pauze od kojení, když spí a nepije třeba 6 hodin. Vidím na plence, že moč je jakoby jemně, jemně narůžovělá a občas se vyskytne i drobná oranžová skvrna. V porodnici nám říkali, že jde o vysražené uratové soli.

Je to normální i u 3měsíčního mimina?

Děkuji.

Dobrý den,

při pochybnostech, zda je moč v pořádku, doporučuji odchytit trochu moči a nechat ji vyšetřit u pediatra.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová