Ošetřovačka. Mohu dostat na dítě starší 10 let?

Zodpovězené
29. bře 2023

Dobrý den,

mohu dostat ošetrovačku na dítko starší 10 let?

Díky

Dobrý den,

"na ošetřovné má nárok zaměstnanec, který nemůže pracovat z důvodu ošetřování nemocného dítěte mladšího 10 let či jiné fyzické osoby anebo ženy, která porodila, jestliže její stav v době bezprostředně po porodu vyžaduje nezbytně ošetřování jinou fyzickou osobou. Nebo péče o zdravé dítě mladší 10 let z důvodů uzavření, školského nebo dětského zařízení (zapříčiněného havárií, epidemií či jinou nepředvídanou událostí), ošetřovné též náleží v případech, kdy byla dítěti nařízena karanténa, nebo osoba, která jinak o dítě pečuje, sama onemocněla".

Více informací o očr, informace výše citované, nejdete na webových stránkàch cssz:
https://www.cssz.cz/podrobne-informace-o-osetro...

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká