Pád na ruku a bolest v lokti. Po sundání dláhy na lokti otok a modřina. Máme jet opět k lékaři?

Zodpovězené
4. bře 2019

Dobrý den, mám dotaz ohledně dcery.

Min pátek zakopla o práh u dveří a spadla na ruku, bylo to kolem poledne a pak hned usnula. Odpoledne tu ruku nosila podél těla a odmítala ji používat. Později odpoledne jsme tedy jeli na pohotovost. Rtg byl bez zjevných fraktur, ale část lokte nebyla z rtg úplně jasná. Mudr jí to nějak prohmátla, což evidentně pomohlo, ale dcera i tak ruku odmítala používat, ale byla hodně vyděšená a celkově prostě nespolupracovala. Mudr jí dala sádrovou dlahu, prý aby ruka byla v klidu a máme ji nechat týden a pak jít na sundání a na kontrolní rtg.

Jelikož to bylo na pohotovosti mimo naše bydliště, tak jsme se domluvili s mudr, že dlahu sundáme doma a pokud bude vše ok, nebudeme ji dalším doktorem a rtg stresovat. Dlahu jsme sundali včera večer, koupání relativně ok, ale ruku nepoužívala. Večer na ni normálně usnula, v noci ok a ráno zase fňukání, že ji to bolí a chtěla ji dát do šátku, což jsem udělala. Ale během dopoledne ruka z šátku venku a "normálně" ji používá. Na silové věci, např. zvednutí ze země a podobně preferuje tu zdravou, ale předměty bere normálně, ruku zvedá, hýbe atp..

Nicméně na loktu má stále malou modřinu a lehký otok, večer při oblékání jí to v jedné poloze hodně zabolelo a začala plakat, během chvilky zase ok. A moje otázka je, zda je stále možné, že i po týdnu jí to v nějakém pohybu může hodně bolet, zda je to v "normě" nebo zda máme jet k mudr na kontrolní rtg? Jen když to zmíním, tak začne plakat, říkat, že ji to nebolí a že nikam nechce, ale já fakt nevím. Nerada bych něco zanedbala, aby se to nezhoršilo.

Moc děkuji

Dobrý den,

otok a modřina krátce po úrazu je běžná věc, šetření ( menší zapojení ) končetiny po sundání fixace také. Bolestivost ruky by už ale měla být minimální nebo žádná. Raději bych znovu ručku nechala řádně vyšetřit chirurgem, včetně RTG, bude-li třeba.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová