Pláč a lapání po dechu. Měla bych to řešit s psychologem?

Zodpovězené
21. kvě 2022

Dobrý den,

u syna (skoro 6 let) se v posledním měsíci objevil dusivý pláč. Něco ho rozpláče, a pak to vypadá, jakoby lapal po dechu a drží se na hrudi.

Měla bych to řešit popřípadě s psychologem?

Děkuji

Dobrý den,

takto by mohly vypadat afektivní záchvaty, s kterými se u dětí v tomto věku setkáváme. Ne vždy je však musí řešit psycholog. Záleží na tom, jakou mají intenzitu, jak často jsou, jak rychle se dítě uklidní, co to vyvolává, zda to má vazbu například s nástupem do školy atd.

Pokud by Vám intenzita záchvatů přišla neúnosná, tak vyšetření psychologem je určitě dobrá volba.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká