• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zadržování dechu u miminka, mám to řešit u doktora?

Ahoj holky,
nevím jestli to patří zrovna do zdravotních problémů, ale já si prostě nevím rady. Syn, 7 měsíců, už asi měsíc v bdělém stavu pořád zadržuje dech. Nadechne se, zadrží dech (jako u tlačení) a pak povolí (vydechne). Dělá to čím dál častěji. Přitom nevypadá, že by ho něco bolelo ani netlačí na prdění... Nepřijde mi to normální. Měla bych to řešit u doktora? Nedovedu si představit, co by u něj zkoumal, jestli rozbory krve nebo co... Nerada bych ho tahala po vyšetřeních, když by to prostě byl "jen" projev nějakého jeho zlozvyku... Co myslíte?
9. bře 2014 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za zeptani u doktorky nic nedate, urcite ma hodne zkusenosti tak lepe poradi:wink:
9. bře 2014 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já myslím, ze si jen zkouší, co dovede, co jde s dýcháním dělat a za týden, dva to bude zas něco jiného, cim se zabaví.
9. bře 2014 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@vlci_mak Taky bych řekla, že jen tak blbne, ale jestli z toho máte špatný pocit, určitě se nestyďte zeptat MUDr!
9. bře 2014 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenkalenulka
@lv
@zazulka Děkuji za názory, maminky! Nám doktor před měsícem náhle zemřel, teď se hledá nový, tak se nemám koho zeptat. Asi zavolám nějaké dr. z vedlejších obcí, pro jistotu... Jinak je Fanoušek divoký rarach, tak kdyby něco bylo, asi by se to projevilo i jinak. Ať vám dětičky krásně rostou a jsou zdravé! :slight_smile: :wink:
9. bře 2014 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak Můj syn to taky teď začal dělat, má 6,5 měsíců. Přišli jste na něco, z čeho to je, nebo proč to dělá? Díky moc :slight_smile:
16. bře 2014 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ahoso Kamarádka učitelka v mateřské škole mi říkala, že její syn to dělal taky, tak pátrala v literatuře a prý to tak malé děti dělají... Tak to neřeším. Můj manžel to nevědomky dělá taky a tchán prý taky. :grinning: Děti z toho prý vyrostou... Až půjdeme na kontrolu k dr., pro jistotu se na to zeptám, ale už z toho nemám blbý pocit. :wink:
16. bře 2014 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vlci_mak nasi mlady ted bylo sedm mesicu a zrovna nedavno to delala skoro 14 dni. Nejdriv me vydesila, ze ma asthma zachvat, kolikrat zadrzovala a tlacila az do zarudnuti, zkousela ruzne sipat apod. Ted uz to nedela :slight_smile: celou dobu byla normalni, obcas tyhle chvilky, kdyz jsem ji rikala at to nedela, tak se pak vzdycky chechtala :slight_smile:
16. bře 2014 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Starší to taky dělala, má to po tatínkovi, tomu to zůstalo dodnes. Malou to naštěstí od jejího tatínka přešlo :slight_smile: Ptala jsem se i doktorky a ta se akorát zeptala, jestli to dělá jen když je vzhůru a jestli jo, tak že je to v pořádku. A když jsem řekla, že to manžel dělá ještě teď, tak se smála, že někoho to prostě nepřejde.
16. bře 2014 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vlci_mak
No mi se zdá, že malý se tím vyloženě baví, takže to taky hážu za hlavu, ale budu ho raději pozorovat... :sunglasses:
Díky holky za info :slight_smile:
17. bře 2014 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vlci_mak
Ahojky. Prosim te, chtela jsem se zeptat, jak to dopadlo se synkem, kdyz zadrzoval dech. Mam dcerku 6 mesicu a zacala mi to take delat. Delala to uz kdyz ji byly 4 mesice, ale nebylo to tak intezivni a hlasity, jako je tomu ted. Zacne jakoby natahovat vzduch do sebe a sipat. Vzdycky me to hrozne vydesi. V noci kdyz spinka, tak to nastesti nedela. Ptala jsem se na to dr. a rikala, ze jestli se mi to nezda, ze nas jedine musi poslat do nemocnice na vysetreni. Mala to dela jenom kdyz si hraje nebo kdyz se na neco tesi, jakoby si s dechem"hrala". Tak nevim. Prosim odepis, jestli to synka prestalo nebo jak to dopadlo. Dekuji moc.
2. led ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mikdok Ahojky, vymizelo to úplně. Uklidnilo mě, když mi kamarádka řekla, že to některé děti prostě dělávají, tak jsem se na to přestala soustředit a ono to časem přešlo. Já v té době hodně nosila, takže jsem měla synovu hlavičku často "nahoře" a asi jsem to víc vnímala. Být Tebou bych se nebála. Asi kdyby to dělala ve spánku nebo u toho měnila barvu, zašla bych s malou k dr., ale možná je to jen experimentování s dechem. :wink: Držím palce!
3. led v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak
Dekuji moc za odpoved, snad ji to taky brzy prejde. Zkusim na to taky tolik nemyslet. Diky:wink:
4. led v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek