Plena na noc u syna skoro 4 roky. Je to v rámci vývoje normální?

Zodpovězené
2. lis 2019

Dobrý den paní doktorko,

budu velmi ráda, pokud mi zodpovíte můj dotaz. Syn (3 r. a 10 m.) má na noc plenku. Přes den je bez plen zhruba od 2,5 let, ale v noci, jakmile usne, tak prostě spí. Asi tak 2x za měsíc se stane, že se k ránu vzbudí a jde se vyčůrat na wc, ale jinak ho nevzbudí ani mokrá postel. Asi 3 týdny jsem ho nechala bez plen v noci a dávala ho na nočník, ale žádný vývoj to nemělo, myslím, že o tom mnohdy ani nevěděl, i když se do nočníku vyčůral.
Je to stále ještě normální v rámci vývoje nebo už mám řešit nějaké vyšetření?

Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Dobrý den,

noční pomočovaní je u Vašeho synka ještě v rámci normy. Doporučuji zatím režimová opatření - na noc nepít, ani během noci, hocha na močení v noci nebudit, za pomočení neplísnit, nechat mu na noc plenu. Jestliže nepřibydou epizody suchých nocí, doporučuji pediatrické vyšetření , vyšetření moči včetně kultivace a sono ledvin.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová