Predávkování UM. Může z toho být nějaký problém?

Zodpovězené
12. únor 2023

Dobrý den,

prosím o radu. Dcera, 2 roky, pije UM Hipp 3. Bohužel se mezitím změnilo dávkování z 30 ml vody 1 odměrka UM na 45 ml vody 1 odměrka UM. Nevím, jak dlouho to je, může to být několik měsíců, ale já jí dávala pořád stejně dávku na to staré. Tak do 200 ml vody jsem jí dávala necelý 7 odměrek, místo 4,5. Denně měla mléko 2x, teď občas i 3x (budila se v noci).

Může z toho mít nějaký problém?

Žádný problém na ní teď nevidím.

Děkuji moc

Dobrý den,

problém mohl být v tom, že jste dceři dávala méně tekutin, než je doporučeno. Dehydratace u dcery byste si však jistě všimla: byla by žíznivá, málo by močila, únava apod. Nicméně 2leté dítě by mělo přijímat dostatek tekutin přes den v jiné než mléčné podobě, mléčná strava je v tomto věku již pouze doplňková.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká