Zelenožlutý průjem u 2 letého dítka. Co to může být?

Prosím mohl by mi někdo poradit co to může být? Syn má od rána zelenožlutý průjem. Velmi zapáchající. Měřila jsem mu horečku 3x vždy na čele a v uchu. Nevím jak to, ale na čele horejdu neměl ani jednu, v uchu jednou 37,6C. Umělou stravu nemá vůbec. Denně vypije necelý 1litr plnotučného mléka + normální jídlo. Nevíte někdo z čeho by ten průjem mohl mít? že by z toho mléka? ale to pije už rok a průjem má až dnes. Za každou radu co to může být moc díky. 😞
sayast
15. čer 2011
muze to byt klidne ze vzduchu. ted to radi. dcera to mela minuly tyden. co trva prujem, vynechat mlecne vyrobky, nasadit dietu- piskoty, suche rohliky, ryze, dusena mrkev, cerny caj slazeny glukopurem. HODNE pit. hlavne nedavat mliko.
muze se koupit smecta, cerne uhli, enterol. vse pro deti, rozpustne ve vode 🙂
a za sebe jestli muzu doporucit, tak laktobacily 🙂
hancazivocich
15. čer 2011
Opravdu to v těch vedrech řádí víc... Přesně jak radí sayast - vynechat mléčné výrobky, nabízet pořád tekutiny - i když si o ně neříká!
Může to být z čehokoliv - zmrzlina, maso - třeba nedostatečně tepelně opracované, nalokaná voda z koupaliště, vajíčka...
A hlavně - dvouleté dítě vše osahá, strká pak ruce do pusy... :-S Vidím, co dokáže to naše.. Jo a malá měla občas průjem i u zubů.. Ale nevím - vy už máte komplet?

Jinak zeleně zbarvená stolice bývá i u salmonely - to jsou myslím teploty a opravdu prudké průjmy s křečema... Myslím úporné průjmy - ne dva, tři denně, ale klidně i deset a víc..
Pokud kadí hodně, tak bych se zeptala doktorky..

Začni psát odpověď...

Odešli