Pubické ochlupení v 8 letech. Mám to řešit?

Zodpovězené
6. zář 2019

Dobrý den,

dceři bude v lednu osm let. Nejprve jsme si všimli, že má dost chlupaté nohy, ale to mě nezaráželo. V poslední době jí začala trochu růst prsa a celkově se trochu zaoblila. Ale to jsem taky ještě neřešila. Jenže včera mi oznámila, že má na "pipce" nějaké vlásky. To mě teda už zarazilo, ještě ji není ani osm let a začíná ji pubické ochlupení?!! V podpaží zatím nic. Měří cca 133 cm a váží 34kg.

Jedná se o předčasnou pubertu?

Je nutné navštívit lékaře?

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,
doporučuji endokrinologické vyšetření Vaší dcery k objasnění situace.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová