Ručička v pěst. Nemůže to něco znamenat?

Zodpovězené
27. lis 2019

Dobrý večer,

náš skoro roční Matěj začal poslední dny zatínat levou ruku v pěst. Když dělá paci paci, má levou ruku v pěst, když leze po zemi, tak taktéž. Když si ale něco bere nebo mu něco podávám, tak si to vezme normálně otevřenou rukou. Všimla jsem si toho asi před 4 dny.

Nemůže to něco znamenat?

Děkuji za uklidnění, Verča.

Dobrý den Veroniko,

nebyl Matěj do paže levé ručky nedávno očkovaný ? Nebo neměl nějaký úraz v poslední době ? Jestliže je ručka nebolestivá, bez otoku či zarudnutí, tak ji jemně masírujte, snažte se pěstičku uvolnit. To by mělo vést k úpravě. Kdyby se stav po nějaké době nezlepšil, doporučuji vyšetření pediatrem a případně neurologem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová