Šestá nemoc - rekonvalescence. Do kdy je dcera infekční?

Zodpovězené
19. kvě 2020

Dobrý den,

dvouletá dcera prodělala šestou nemoc, nyní má třetí den vyrážku na zádech, bříšku a trošku krku. Vyrážka už světlá.

Do kdy je dcera infekční?

A můžeme pomalu najet na běžný režim, začít chodit na procházky a mezi děti na hřiště?

Velmi Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

projev na kůži (vyrážka) je konečná fáze 6. nemoci, i při ní nemocný vylučuje viry a může se stát zdrojem nákazy (přenos kapénkovou infekcí, dotykem, apod.). Vycházka je možná, pokud je dítě bez horečky aspoň 3. den, mezi ostatní zdravou populaci je možné jít po kompletním vymizení vyrážky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová