Solná jeskyně. Je opravdu prospěšná?

Zodpovězené
19. led 2020

Dobrý den, paní doktorko,

zajímal by mne Váš názor na solnou jeskyni. Ráda bych začala s dcerou (2 a půl roku) chodit do tohoto zařízení, ale nejsem si jistá, zda je opravdu jeskyně tak prospěšná, jak se říká. Jelikož je prý vhodná k léčbě horních cest dýchacích, navštěvují ji především nemocní lidé.

Není tedy potom spíše na škodu jít se zdravým dítětem? Co si o tom myslíte?

Má dcera má velmi citlivou pokožku a často se jí tvoří jakási malá ložiska ekzému. Chtěla bych vyzkoušet, zda by jí právě solná jeskyně s tímto problémem nepomohla. Ale nerada bych si odnášela chřipku a podobné.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

účinek solné jeskyně na kůži, resp. na ekzematozní ložiska, je individuální a musí si každý vyzkoušet sám na sobě. V době zvýšené nemocnosti respiračními infekcemi (což jsou zejména zimní měsíce) je ovšem vhodné se vyhýbat místům se zvýšeným rizikem kapenkové nákazy.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová