Solná jeskyně jako prevence laryngitidy. Pomáhá?

verka12
12. pro 2011

Ahoj holky, máte někdo zkušenost s pobytem v solné jeskyně. Malý měl už 3 laryngitídu a ted ještě k tomu epiglotidídu, tak zvažujem navštěvovat solnou jeskyni. Máte s tím někdo zkušenost zda je to možná prevence. Díky Věrka

crca
13. pro 2011

@verka12 ježíšmarjá,teď jsem si přečetla něco o té druhé vaši nemoci ☹ ,trpíme taky na laryngitídy a to jsem si myslela,že je to nejhorší nemoc 😖 chuděra malej ☹ Jsem si zase něco přečetla 😀
jinak k tvému dotazu..myslím si že by to mohlo pomoct,mám v plánu koupit pernamentku k nám do solné jeskyně,tak uvidíme jak to pomůže 😉

verka12
autor
17. pro 2011

@crca Tak jsme začali chodit . Paní nám doporučila ted chodit tak dvakrát týdně. Tak pevně doufám, že nám to pomůže. JInak to bylo děsné chdák byl úplně zničený. ☹

lojzina
17. pro 2011

ahoj,my mame s laryng.taky nejednu zkusenost 😖 ,ale k dotazu:ja ymslim ze jako prevence solna nepomuze,pze laryng.je viroveho puvodu,takze muzes chodit do solne jak chces,ale kdyz ji nekde lapne tak ji lapne stejne...

treperenda
19. pro 2011

U nas mame se solnou jeskyni zkusenosti takove, ze jsme do ni chodili od lonskeho podzimu pravidelne (na permici) a vzdycky, kdyz byla ryma, tak nam to pomohlo v tom smyslu, ze se zacala pekne spoustet, ALE.......letos treba nechodime vubec a zatim (tuk tuk) jsme nebyly ani jednou nemocni, zadna ryma atd. Nevim, zda to muze mit primou souvislost, ale je fakt, ze podobny posteh mi rikala loni jedna maminka a tak jsem si myslela, ze to je totalni blbost a vesele jsme chodily s dcerou. Ostatni aktivity jsme ponechaly - tzn. ze chodime stale do stejnych krouzku a mezi deti, takze je stale vystavovana potenc. nebezpeci nakazy.

kocicinka
19. pro 2011

Nemám zkušenosti přímo s laryngytidou, ale loni jsme chodili do s. jeskyně taky na permici jednou týdně a nemocný byl stále, letos už nechodíme( nechce se mi) a nemocný nebyl ani jednou. A to jsme v té jeskyni byli pokaždé sami a ještě to tam desinfikují germicidní lampou. Takže za nás- je úplně jedno, jestli se solná jeskyně navštevuje, nebo ne. Na nemocnost to podle mě nemá vliv. Ale příjemné to tam bylo, to ano.

verka12
autor
19. pro 2011

Holky díky za názory, no uvidíme začali jsme chodit berem to jako relaxaci a aktivitku. Jestli nám to pomůže to nevím, ale doufám to( tonoucí se stébla chytá). Ty laryngitídy jsou děsné.

blizenka1
7. lis 2012

@verka12 Pomohlo?

myskin
7. lis 2012

Tak já jsem taky chtěla s dcerou chodit, protože byla minulý školkový rok pořád nemocná, ale čím více informací jsem o tom zjišťovala, tím víc jsem od toho upouštěla. Takže jsme nechodily. Hodně záleží jak je jeskyně postavená a hlavně jak je udělaná ventilace, jinak je to semeniště virů a bakterií a desinfikování germicidní lampou bez zajištění dobrého větrání je k ničemu. A už vidím jak mi zaměstnanci předvádějí jak mají dělanou ventilaci. Pravděpodobně ani netuší a pak jinak než z projektu to nezjistím. To by asi dost čuměli kdybych to z nich páčila 😀 . Chtěla jsem s dcerou chodit přes léto do sauny, ale nenašla jsem u nás žádnou pro děti.

verka12
autor
10. lis 2012

@blizenka1 Ahojky, zatím jsme v poho , ale uvidíme laryngitída odeznívá i s věkem takže snad bude klid 🙂 Ale jak říkám byla to relaxace 🙂

verka12
autor
10. lis 2012

@myskin O tom větrání máš pravdu a taky jesti používají slanou mlhu protože když ne tak to může ještě přitížit ten suchý slaný prach. Tak kde jsme chodili to měli, ale pak se jim to nějak " porouchalo" a dlouho nefungovalo 😒

blizenka1
10. lis 2012

No to je problem te, kam chodime my, nemaji tam nic na zvhcovani, kdyz jsme se zacala dozadovat aspon zapnuti zvlhcovace, nevedeli jak to udelat, aby se vubec zapnul. Nikdy jsem nevidela, ze by po nekom nejakou lampou nekdo neco desinfikoval 😒

terezale
12. lis 2012

Ahoj,
já osobně solné jeskyni taky nijak moc nevěřím. Ano, příjemná aktivita, ale jako prevence, to ne. Spíš mám dobré zkušenosti s plaváním, jednak je skvělé na otužování a zdravý pohyb. Ale skvělý je i efekt na dýchací cesty, vzhledem k tomu, že děti (kdokoliv) při plavání dýchá ten velmi vlhký vzduch. Mám to vyzkoušené na sobě, ale i dětech, když je trápily takové ty noční suché kašle, tak plavání pomohlo. Samozřejmě dítě nesmí být nakřáplé, ale když jen pokašlává tím suchým kašlem, fakt se mi to osvědčilo. Jinak samozřejmě hodně větrat, chodit ven. Jinak tendence k laryngitidě, stejně jako k jiným podobným virózám, závisí samozřejmě na obranyschopnosti organismu. My dáváme na posílení Imugamin pro děti s hlívou ústřičnou, echinaceou a celkově mám pocit, že letošní podzim zatím dáváme lépe. Mám dvojčata, 4 roky.