Spála. Jak se léčí?

Zodpovězené
9. čer 2021

Dobrý den,

jak se léčí spála?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

spála je infekční onemocnění způsobené Streptokokem typu A, je to vlastně angína s vyrážkou.
Spála se léčí vždy antibiotiky - lékem 1. volby je penicilín (podává se buď v tabletkách nebo injekčně), a to po dobu 10 dní, někdy se zakončuje léčba podáním Pendeponu (injekčně).
Ostatní, doplňková, léčba je symptomatická, tj. klidový režim, dobrý příjem tekutin, nedráždivá strava, kloktání, zábaly krku, snižování horečky, tlumení bolesti, ap.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová