Spála u dítěte, máte zkušenost?

hanulaka
1. pro 2013

Maminky, máte některá zkušenosti se spálou u dítěte? Máme zatím jen podezření, čekáme na výsledky vyšetření. Nevíte jaký je režim při spále?

jmisa
1. pro 2013

@hanulaka Syn měl na jaře, bral ATB, takže šetřící režim jako u angíny. Po třech dnech bez teplot ho doktorka pustila na procházky ven, ne do kolektivu, ale na vzduch mohl.

hanulaka
autor
1. pro 2013

Vážně? Nemusel být v klidu a celou dobu braní ATB ležet? Někde jsem to slyšela. Nám doktor ale také nic takového neříkal a tak se ptám ještě i tady. A jeká ATB jste měli? My máme Ospen 400.

jmisa
1. pro 2013

Ta stejná. Lítat jsem ho nenechala, ale projít jsme se chodili. My ale chodíme vždy krom dnů kdy ma teplotu. Navíc pak byl u babičky a tam měl i vlastní písek.😀

fiallinka
1. pro 2013

@hanulaka ono je to vlastně velmi podobné angíně - ten samý streptok, jen se v případě spály projeví většinou i vyrážkou na těle, apod... takže podobný je i ten režim u nemocného.

lucyjanek
1. pro 2013

Matyášek měl spálu v květnu, z ničeho nic mu vylítla horečka na 38,3 °C a strašně rychle se mu rozlejzala vyrážka po tělíčku, takže jsme jeli na pohotovost, tam nás poslali na infekční a 10 dní jsme jezdili na injekce penicilinu. Asi 3 dny měl horečky a byl osypaný, pak mu začala vyrážka mizet a byl jak neřízená střela. A měli jsme se ho snažit držet v klidu, ale to u skoro 2 letýcho raráška moc nejde, tak jsme se snažili pohádky, hrát si v klidu apod. a pak jsme mohli aspoň po stínu (bylo docela teplo) do kočárku ven na vzduch..pak nám bylo doporučeno, minimálně 3 týdny mimo kolektiv, protože to hodně oslabuje imunitu (my to postupně chytli s manželem taky, takže jsme byli potom doma skoro měsíc stejně)