Spánek 3měsíčního miminka. Je normální, že v noci tak dlouho spí?

Zodpovězené
19. dub 2020

Dobrý den,

nevím, jestli se mám bát nebo je to normální, ale moje 3měsíční holčička přes noc spí klidně 8 hodin už pár dní. Předtím spala taky dlouho, tak 5 hodin, a pak se vzbudila na jídlo, usnula, a pak za 3 hodiny a už byla vzhůru a vstávali jsme.
Je plně kojena. Manžel mě vystresoval, že to prý není normální a mám ji začít budit na jídlo. Přes den ale jí normálně jako vždy po dvou hodinách, pak se večer nadlábne a spinká až do rána. Tak se jen bojím, aby byla v pořádku. Jinak jsem nic dalšího nezpozorovala.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u tříměsíčního kojence není 8 hodinový spánek na závadu, jestliže má dostatek pomočených plen za 24 hodin (cca 6), prospívá dobře na váze (cca 15 g za 24 hodin), má pravidelně stolici (nemusí být denně), je spokojený, klidný, usměvavý.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová