Stolice u 2letého dítěte. Jak řešit a co může způsobovat nepravidelnost?

Zodpovězené
24. zář 2020

Dobrý den, paní doktorko,

chtěla bych se zeptat, jak řešit a co může způsobovat nepravidelnou a málo častou stolici u 2letého dítěte. Dcerka chodí už na nočník (záchod) na malou i velkou. Stolici ale mívá někdy po 3 dnech, někdy třeba i po 7. Sice na wc sedí třeba 10 min., než je všechno venku (částečně tužší a částečně kašovitá stolice), ale nevypadá, že by měla s tlačením problém a bolelo ji bříško. Plyny odchází. Ve stravě má co vím vše, od ovoce, zeleniny, přes obiloviny, luštěniny, maso, atd.

Děkuji

Dobrý den,

nepravidelná cyklická stolice může být způsobena různými faktory. Nejčastěji to bývá zácpa, tj. nedokonalé vyprázdnění střev. Doporučuji začít vyšetření - dívce udělat sono bříška, nativní RTG bříška a podle výsledků další postup.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová