Syn je od narození plačtivé dítě. Myslíte si, že je normální, že některé dítě takto často pláče, a že z toho vyroste?

Zodpovězené
17. dub 2023

Dobrý den,

syn, 10 měsíců, je od narození velmi plačtivý, zdravotní problém to nejspíš nebude. Koliky pominuly, ale je hodně citlivý a téměř neodložitelný. Nyní začíná chodit.

Myslíte si, že je normální, že některé dítě takto často pláče, a že z toho vyroste?

Setkáváte se jako dětská lékařka s dětmi, které jsou takové třeba i do jednoho roku?

Je to náročné. Na rukou, když chodím a povídám, nepláče. Nyní začíná chodit, občas se již zabaví i sám, spinká téměř celou noc, ale ty dny jsou stále stejné :(

Děkuji

Lenka

Dobrý den,

jestli se opravdu nejedná o zdravotní problém a syn prospívá (potřebovala bych si ho vyšetřit a vědět míru a hmotnost nejlépe ve grafu), pak je možné, že z plačtivosti a separační úzkosti vyroste. Běžně se separační úzkosti začíná objevovat kolem devátého měsíce a děti jí velmi často urostou. Pokud ne, doporučuji psychologické vyšetření ve vyšším věku.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká