Televize a miminko. Může chvilku denně miminko pozorovat televizi?

Zodpovězené
18. dub 2019

Dobrý den,

mám téměř 10 měsíčního syna a od narození máme doma většinou puštěnou televizi jako kulisu. Syn na ní sem tam koukne, hlavně na reklamy a znělky. Poslední dobou ho zajímají i kreslené pořady a vydrží na ně chvilku koukat. Chci se zeptat jak moc je televize škodlivá? Nevím, kde jinde se poptat a na internetu se názory různí. Vím, že by bylo nejjednodušší televizi nezapínat vůbec, ale přiznám se, že jsem někdy ráda, když malého aspoň na chvilku zabaví.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,
doufám, že se Vás nedotknu, ale je to naprosto nevhodné! Zbytečně necháváte ovlivňovat chlapečka televizním klišé a mediálním způsobem vnímání světa. Jeho mozkové struktury se právě budují, nenechte je tvořit se za pomoci televizní produkce.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová