Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Test v 18měsících. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
25. říj 2020

Dobrý den,

byla jsem se svým synem na 18m. prohlídce a dostala jsem k vyplnění test m-chart, myslím (na autistické spektrum). V testu otázky 2, 5, 12 byly NE, ale jelikož jsem odpovídala podle pravdy, měla jsem i jinde odpovědi NE, což jsem se následně dozvěděla, že je to špatně a dostali jsme měsíc na to, abych to pořádně vypozorovala.

Do toho testu jsem byla přesvědčená, že je můj syn v pořádku a akorát je svůj. Už Skoro 2 týdny cvičím, že ukážu, aby se kouknul a aby mi nosil hračky, ale on mi třeba hračky nenosí, ale hraje si, rád běhá a leze na něco a ne vždy reaguje na svoje jméno, ale přijde mi, jako kdyby to dělal spíš schválně.

Musím se přiznat, že od narození sledujeme tv a pohádky, takže byla od rána do večera zapnutá tv a on rád koukal na pohádky a já se mu moc nevěnovala. Co se týče podívej a ukaž mi, kde je to a to a teď jsem z toho zoufalá a moje nervy jsou na dranc. Nevím, co mám dělat, jestli je opravdu problém nebo tím, že jsem to s ním nedělala, tak proto to neumí. Nevím, komu se vymluvit 😢😢😢🤳.

Čím to tedy může být?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nezoufejte si! Dotazník je jen dotazník.... a 1 měsíc na změnu je málo. Tento dotazník se opakuje za 6 měsíců, což je dostatek času na podporu vývoje dítěte tam, kde je co vylepšovat. Doporučuji nyní se na synka plně soustředit, věnovat se mu - číst mu pohádky, ukazovat okolí (třeba chodit na nádraží koukat na vlaky, moji kluci to milovali), chodit do Zoo, mluvit o tom co vidíte, kreslit si, modelovat, zpívat... zkrátka se na batole psychicky napojte a podpořte jeho vývoj.
K upřesnění otázek, resp. odpovědí, existuje doplňující dotazník M- CHAT - R/F, kde máte možnost více se zorientovat (lze stáhnout na internetu).


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová