Třepící se nehty. Co by mohlo pomoci?

Zodpovězené
23. únor 2020

Dobrý den,

mám dotaz ohledně mého syna. Synovi (2,5 roku) se velmi třepí nehty. Ovoce, zeleninu, mléko i maso jí, tak si nevím rady, čím by to mohlo být.

Co by mohlo pomoci?

Děkuji za radu.

Dobrý den,

dětské nehtíky jsou jemné, měkké a mají sklon se lámat a třepit. Jestliže je jinak nehtík bez dalších změn (krvácení, zarudnutí, ztmavnutí, hnisání, apod.) jedná se o normální jev.
Snížit křehkost nehtíků pomůže promazání, např. olivovým olejem, po koupání nebo delším pobytu v botách.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová