Ublinkávání. Čím to může být?

Zodpovězené
14. bře 2023

Dobrý den,

syn, 8 měsíců, začal v posledním týdnu ublinkávat nezávisle na jídle, půl hodiny nebo i dvě hodiny po jídle. Není to nijak hrozné, co se množství nebo intenzity týče, ale není to u něj obvyklé, ani jako menší skoro nikdy neblinkal u odříhnutí.

Začala jsem mu dávat strouhané čerstvé jablko, může to souviset?

Druhý důvod mě napadá, že mu začaly růst zoubky, takže mu mažu dásně Calgelem.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

záleží na intenzitě a frekvenci ublinkávání. Také záleží, zda tam není nějaká příměs jako krev či hlen. V takovém případě, by se to určitě mělo vyšetřit. Dále záleží, zda k tomu není ještě průjem. Pokud nic z výše řečeného není přítomno, pak to s největší pravděpodobností není nic vážného.

Podávání syrového jablka se mi jako příčina zdá nepravděpodobná. Ale abyste si byla jistá, zkuste jablka např. na týden vysadit a uvidíte.

K růstu zubů by to být mohlo, ale je to také méně pravděpodobné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká