Umělé mléko po 2hodinách. Jak krmit, aby si tak často neříkali o jídlo?

Zodpovězené
19. čer 2023

Dobrý den,

zajímal by mě Váš názor. Máme 2 a půl měsíční dvojčátka. Jsou bohužel plně na umělé výživě. Kluci mají lehce nad 5 kg (prospívají) a vypijí běžně 120 ml vody/ 4 odměrky Nutrilonu 1 (někdy i o dávku víc, jak si řeknou) - to jim chutná, nedělá zažívací problémy, stolice je v normálu.

Otázka zní, jak krmit, aby si neříkali o jídlo každé 2 hodiny, někdy i dřív?

Když navýším dávku, tak tu mi nevypijí, usnou u toho a vzbudí se za půl hodinu až hodinu. Toto se děje pouze v denních hodinách, v noci s tím problém není, to spí i klidně 6 hodin v kuse. Snažím se je zabavit, aby čas rychle utekl, měnit často pleny, aby byli v suchu, ale nic z toho nepomáhá, začnou brečet hystericky, dokud jim nedám lahvičku, v tu ránu přestanou, jako by nic, když mají málo po dopití začnou opět řvát, tak jim ještě dávku přidám. Někdy si řeknu, že je nechám vyřvat, ale to zmodrají.

Nebo je to v pořádku krmit po 2 hodinách i dříve?

Naše doktorka tvrdí, že každé dítě si samo řekne, kdy má hlad a bránit mu nemám, ale mě přijde, že to tak rychle nestráví. Nejsem si jistá, že jiná značka by to vyřešila a moc odborných rad ohledně UM 1 na internetu není.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

každé dítě je jiné a opravdu si samo řekne, kdy má hlad. Doporučuji dále zkoušet podávat vyšší dávku, třeba si na ni postupně zvyknou. Dávky se budou samozřejmě postupně zvyšovat dle hmotnosti dítěte. Můžete zkusit jiné počáteční UM, ale mají všechna podobnou kalorickou hodnotu.

Netrápí děti spíše střevní koliky po jídle? Propínají se u pláče? Pokud ano, můžete vyzkoušet podávat nějaká probiotika (Biopron, Biogaia, Laktobacílky apod.) či přípravky na koliky (např. Babycalm, fenykl kapky apod.), masáž bříška, hřejivý polštářek (např. pohankový).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká