Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Ve 2,5 měsících nezvedá pořádně hlavičku. Je možné, že to dožene?

Zodpovězené
25. bře 2020

Dobrý den,

mám 2,5 měsíční holčičku. Snažíme se ji několikrát za den přetáčet na bříško a trénovat tak zvedání hlavičky, ale vůbec se nám to nedaří 😞. Od narození polohu na bříšku nemá ráda, takže jakmile ji přetočíme, začne hystericky plakat a nedělá v podstatě nic jiného, než že jen leží a pláče a nebo pláče a zvedá zadeček a kope nohama. Snažím se ji vždycky motivovat, upoutat její pozornost, ale nevidí, neslyší... Zkoušíme to tedy tak, že si ji dáváme aspoň na sebe a trochu jí přidržujeme ručičky u těla. To je lepší, ale ani tak to moc nejde:(.

Je možné, že se to nějak zlomí a začne ji to bavit na bříšku a dožene to?

A jak už by to pasení mělo ve 2 a půl měsících vypadat?

Můžeme ještě něco zlepšit, nějak víc jí pomoci?

K naší paní doktorce jdeme až za dva týdny, tj. ve třech měsících, tak se určitě zeptám, ale kdybych mohla něco udělat hned.

Děkuji a hezký den 🌻.

Dobrý den,

při poloze na bříšku můžete Vaší dcerce trochu se zvedáním hlavičky pomoci. Dlaní jí přidržte / zatlačte na zadeček, aby se nezvedal. Tím se těžiště těla posune a zvednutí hlavy se usnadní. Zároveň druhou rukou ji jemně masírujte mezi lopatkami, dítě při takovéto stimulace začne hlavičku zvedat. Pro začátek stačí, když holčička zvedne a přetočí hlavičku ze strany na stranu. Cvičení provádějte jen krátce, ale často během dne, až postupně dívka hlavičku udrží pěkně nad podložkou.
Další postup proberte s pediatrem při příští návštěvě.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová