Ve 2,5 měsících nezvedá pořádně hlavičku. Je možné, že to dožene?

Zodpovězené
25. bře 2020

Dobrý den,

mám 2,5 měsíční holčičku. Snažíme se ji několikrát za den přetáčet na bříško a trénovat tak zvedání hlavičky, ale vůbec se nám to nedaří 😞. Od narození polohu na bříšku nemá ráda, takže jakmile ji přetočíme, začne hystericky plakat a nedělá v podstatě nic jiného, než že jen leží a pláče a nebo pláče a zvedá zadeček a kope nohama. Snažím se ji vždycky motivovat, upoutat její pozornost, ale nevidí, neslyší... Zkoušíme to tedy tak, že si ji dáváme aspoň na sebe a trochu jí přidržujeme ručičky u těla. To je lepší, ale ani tak to moc nejde:(.

Je možné, že se to nějak zlomí a začne ji to bavit na bříšku a dožene to?

A jak už by to pasení mělo ve 2 a půl měsících vypadat?

Můžeme ještě něco zlepšit, nějak víc jí pomoci?

K naší paní doktorce jdeme až za dva týdny, tj. ve třech měsících, tak se určitě zeptám, ale kdybych mohla něco udělat hned.

Děkuji a hezký den 🌻.

Dobrý den,

při poloze na bříšku můžete Vaší dcerce trochu se zvedáním hlavičky pomoci. Dlaní jí přidržte / zatlačte na zadeček, aby se nezvedal. Tím se těžiště těla posune a zvednutí hlavy se usnadní. Zároveň druhou rukou ji jemně masírujte mezi lopatkami, dítě při takovéto stimulace začne hlavičku zvedat. Pro začátek stačí, když holčička zvedne a přetočí hlavičku ze strany na stranu. Cvičení provádějte jen krátce, ale často během dne, až postupně dívka hlavičku udrží pěkně nad podložkou.
Další postup proberte s pediatrem při příští návštěvě.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová