Vodní kámen. Je nutné takovou vodu po převaření miminku vylévat?

Zodpovězené
20. únor 2024

Dobrý večer,

paní doktorko, promiňte, dnes jsem se už ptala. Ještě bych se zeptala na vodní kámen. Máme vodu z vodovodu a na dně hrnce zustáva po převaření vody trochu vodního kamene, i když byl předtím čistý.

Je to potřebné vylévat?

Je to skoro neviditelné.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pití tvrdé vody by nemělo být pro děti nebezpečné. Vodu je možné přefiltrovat přes jemný hadřík nebo sítko. Můžete si také pořídit filtr. Obecně je pro pití doporučovaná středně tvrdá voda, obsah hořčíku v rozmezí 20 - 30 mg/l a vápníku v rozmezí 40 - 80 mg/l.
V dotazu nepíšete, jak staré je Vaše miminko. Děti do 6 měsíců by měli pít výhradně vodu kojeneckou.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká