Vyrážka na nohou. Co by to mohlo být? Máme zajít ke kožnímu?

Zodpovězené
21. pro 2020

Dobrý den,

dceři 3 roky se udělala vyrážka na nohách a rozlézá se to. Jsou to červené boláčky, a pak se udělá puchýř a ten praskne. Náš pediatr nevěděl, co to je a napsal nám nejdříve Afloderm a pak další dvě mastičky Bactroban a Exoderil. Trochu to zmizelo, ale dnes jsem zjistila, že se jí to dělá znova.

Vůbec nevím, co to je a z čeho by to mohla mít. Prosím poraďte, jsem zoufalá.

Máme zajít ke kožnímu?

Děkuji moc za radu.

Dobrý den,

doporučuji doplnit výtěr krku, jinak lokální péči o kůži - boláčky dezinfikovat (Softaseptem nebo Betadinem), 2x denně namazat Imazolem pastou. Dítě nekoupat, jen sprchovat, kůži namydlit, dobře opláchnout. Celkově podat Fenistil kapky ústy dle dávkovací karty, zavést nedráždivou stravu, omezit domácí chemii.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová