Vyrážka v obličeji u šestitýdenní holčičky

evais19
4. lis 2019

Prosím o radu, máme 6 týdenní holčičku a ve 4 týdnech se nám osypala....červené pupínky... Začalo to na hlavě, pak obočí, tváře, za oušky mokvajici sekret... Postupuje to na bříško a záda... Byli jsme u pediatra.. .. Cca před týdnem... Napsal kyselou mast mazat 3 krát denně a za ouška kortikoidy 😞.... A linola(olejová koupel).... Nezabralo.... Stále se vyrážka rozšiřuje.... (bojím se že to nebude mít žádný efekt) Dnes jsme byli na kožním a opět napsal kyselou mast mazat 5 krát denně A obden vločkovou koupel...... Poraďte prosím, jestli jste měli stejnou vyrážku co vám zabralo... Děkuju moc za odpověď

lv
4. lis 2019

Potirala jsem černým čajem, starší to měla taky tak, i víc.

milisent
4. lis 2019

Koupala jsem v heřmánku s řepikem, nebo potírala černým čajem.

evais19
autor
5. lis 2019

Děkuju za radu.... Vyzkouším 🙂

iivetaak
5. lis 2019

Máme podobne.. Mažu Excipialem a Advantan. Zkusila jsem i Fenistil kapky. Pár dni klid a pak to je zpet 😕

katgatoo
5. lis 2019

Moje malá měla akné jak v pubertě a pak to prostě samo zmizelo, tyhle věci se mi zdají spíš jako kosmetický problém co vadí rodičům, ale miminům moc ne 😊

dolfaj
25. kvě 2020

@evais19 my jsme měli taky a pomohla nám antibiotikova mastička

alcar
25. kvě 2020

Stara diskuze, ale treba jeste info nekomu pomuze. Tohle je normalni reakce, ke ktere dochazi par tydnu po porodu. Miminko se cisti od matcinych hormonu. Mazat Sudokremem a za par dni zmizne. My natirali i Jarischovou vodou, ta byla bozi a zabrala hned. Jen se udajne nema davat detem kvuli pritomnosti kys. borite. My tech par dni potirali, neresili jsme. 🙂

martiniquest
25. kvě 2020

Zmizne to samo bez jakehokoli zasahu. A dle info z porodnice se jedna o reakci imunitniho systemu na nove prostredi.