Vyrážka na zádech u kojence

macap
21. čer 2017

Dobrý den maminky. Prosím o radu. Moje dcera 6 a půl měsíce má už přes dva měsíce na zádech tuto vyrážku. Někdy je to trošku lepší, ale většinou to je tatkto. Skoro od narození je na UM a vyrážka se objevila ještě před podáním příkrmů. Pediatrička nám na to napsala ambiderman, ale žádné zlepšení. Zkoušeli jsme i mazat Linolou, ale také se nelepší. Nevíte co by to mohlo být, máte někdo podobnou zkušenost? Díky Marcela

lusynkova
21. čer 2017

Ahoj,
zhoršuje se to po koupeli, nebo po promazání olejem?

veronikav31
21. čer 2017

Ahoj, moje doporučení je zajít ke kožní-není potřeba žádné doporučení od pediatry. Ale podle mě je to ekzém, já jej mám od malička, dcerka od 3 týdnů(nyní jí je 1,5 roku), někdy jej má lepší, někdy horší. Ale určitě zajděte k té kožní má na to školu a řekne co to přesně je

lusynkova
21. čer 2017

Kožní řekne, že je to atopický ekzém, to je jasné 😉. Neřeší příčiny, dají jen mast. Nejlépe kortikoidy...

veronikav31
21. čer 2017

@lusynkova Tak to prrr, naše kožní příčiny řeší a sorry, ale pokud tomu kožní nerozumí, tak není nic jednodužšího než jít jinam. Jen ten kožní kdo nepíše hned kortikoidy, ale radí co dělat, tak je dobrý. Mě osobně např. pomohlo vynechat pšeničnou mouku, ano, je to drastické, páč pšeničná mouka a lepek je ve všem,ale pomáhá to(doporučeno po každé vodě mazat(i třeba 20xdenně, nemýt nádobí, moc nepoužívat gumové rukavice, apd), jinak u malé k vynechání přeničné mouky zatím nepřistupuji, u malé rozjel ekzém prášek na praní, tak peru znovu v dětském, znovu máchám dvakrát a žehlím z obou stran, zatím je na ústupu, tak uvidíme co dál a kortikoidy mám jen pro jistotu(ale nedávám)-jinak máme Linolu a dělanou vitamínovou mast. Jinak jsem alergik, takže u mě je to spojené s alergií, tak je vysoká šance, že to má i malá. A zajímalo by mě, co vy doporučujete-asi vysadit nejlépe vše a kojit, že? Nebo nějaký jiný nápad? Ráda se přiučím něčemu novému, za těch skoro 35 let co mám ekzém mám vyzkoušené kde co

lusynkova
21. čer 2017

@veronikav31
Tak to máte velmi osvícenou kožní. Takových je velmi málo...
Já souhlasím s pšenicí určitě, dále bych vynechala cukry... Kojení je fajn, pokud maminka nejí hodně cukrů a pšenice...
Kůže je odraz střev. Ale to víte.
Pokud se vyrážka po koupeli či mazání horší a červená, měla bych velké podezření na kvasinkovou infekci kůže.

macap
autor
21. čer 2017

@lusynkova řekla bych, že po promazaní to víc červená. Pokud několik dní vůbec nemažu, tak to trošku mizí a objeví se suchá místa. Ani já ani partner atopici ani alergici nejsme

veronikav31
21. čer 2017

@lusynkova ona totiž není původem češka, možná je to i tím, že má syna ekzematika...
Víš co je zvláštní? Že skoro žádné cukry nejím. Hlavně, střeva mám v pořádku, to vím, byla jsem na operaci kde mě na ně mrkli. Jinak já po koupeli mám kůži červenou a pak hned suchou a svědivou

lusynkova
21. čer 2017

@macap Tak to bych sázela na tu kvasinku... Mám s její léčbou docela zkušenosti, píšu o tom na svém profilu. Když tak koukněte...

lusynkova
21. čer 2017

@veronikav31

No, to je dost možné. Zatím jsem tedy neslyšela o dobré české kožní... A to jsem v kontaktu s několika desítkami mamin z celé ČR.

Tak funkce střev a osídlení bakteriemi či plísněmi se asi z takového vyšetření nepozná, nevím.

veronikav31
22. čer 2017

@lusynkova funkce střev a bakterie jsou u takhle malého miminka pochopitelné, protože střeva se vyvíjí hodně dlouho,kdyby něco s nimi nebylo v pořádku, tak by byly průjmy, křeče apd.. Nevím jak jsou na tom jiné maminky, ale vím, jak jsem na tom já a maminky v okolí. Ono asi záleží s čím se ke kožnímu jde a taky na stravě dětí, pokud se do dětí budou cpát marťánky, brumíci, čokolády apd nesmysly tak to užitek nepřinese žádný a ještě dítěti spíš ublíží, zvlášť čokoláda, ta je na ekzémy jak dělaná

anprik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evieza
1. srp 2018

@macap dobrý den, chtěla bych se zeptat jak jste na tom s vyrážkou, nebo exemem? Naše malá má to samé, pomalu se ji to rozšiřuje na ručicku. Také umělá strava, malá je 7mesíců stará má to už cca měsíc. Nijak ji to nesvědí ani nebolí, příští týden jedeme na dovolenou tak jdu pro jistotu dnes k doktoru tak jsem zvědavá
Co mi řekne

katja77
11. pro 2020

@evieza
@macap Děvčata....moc prosimwo info, jak jste se ekzému zbavili, řeším teď s malým to samé....Stačí vynechat cukry a pšenici?

macap
autor
14. led 2021

@katja77 my s tím bojujeme dodnes. Jen se to dceři přesunulo na zadeček, není to uz tak rozsáhlé. Mazali jsme Linolou masti, teď používáme mléko. Teď přes Vánoce měla dva velké červené fleky mezi nozickami a to uz jsem musela sáhnout po kortikoidech, které za 3 dny pomohly. Malé fleky promazavam jen tou Linolou.
Přisuzuji to asi tomu sladkemu. Ale teď ma hrubou pokožku i na právem předloktí, což bych zase řekla, ze by mohla byt reakce na prací prášek...nebo nějakou dezinfekci, kterou používají ve školce (když si vyhrne rukav a ma položenou ruku na stole)
Bohužel se toho nemůžeme zbavit a stále se to vrací :(