Vyrážka na obličeji a krupička po těle. Co si o tom myslíte?

Zodpovězené
6. bře 2021

Dobrý den,

ráda bych znala názor dalšího lékaře. Skoro čtyřletý syn. Tu krupičku teda má déle, ale minulý pátek se mu udělaly úplně hrudky na obličeji. Ve čtvrtek a v pátek byl v kontaktu s covid pozitivním. Ale to mi přijde brzy, že by se mu něco projevilo hned. Lékař nám napsal Leniensku s glycerinem s tím, že dneska jsem mu volala a zkusíme přes víkend mazat Locoidem a uvidíme.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle fotky chlapec zřejmě prodělává nějakou virózu - viz. prasklý koutek - a při tom došlo ke zhoršení ekzému (drsná kůže s krupičkou, kterou má již delší dobu).
Zatím doporučuji obecný postup: dietní, nedráždivou stravu, dobrý pitný režim (voda, černý čaj), péči o ústní koutek (otírat řepíkem, mazat Framykoinem nebo Bactrobanem nebo Fucidinem).
Kůži těla omývat mýdlem, dobře opláchnout, pak promastit doporučenou mastí. Použití Locoidu se vyvarovat, zatím není důvod pro léčbu kortikoidní mastí na poměrně velké ploše těla. Dále postupovat dle vývoje stavu a výsledku klinického vyšetření.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová