Vyrážka na prsou, bříšku a čele u 4m. dítěte. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
8. čer 2021

Dobrý den,

malému (4 m.) se udělala vyrážka na prsou, bříšku a na čele. Byli jsme na očkování, poté měl teplotu 38 a druhý den vyskákala tato vyrážka. Myslela jsem, že jsou to jen potničky z té teploty. Ale je to přes týden a vyrážka nemizí.

Co si o tom myslíte?

Děkuji za odpověď.

Lenka

Dobrý den, Lenko,

vyrážka vypadá jako kojenecký ekzém, který byl spuštěn očkováním.
Doporučuji dietu kojící mamince, režimová opatření a péči o kůži dítěte. Na téma kojeneckého ekzému je zde na Koníkovi hodně mých odpovědí, zkuste si je projít.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová